שתף קטע נבחר

לראשונה: חברת בנייה דורשת פיצוי על ההקפאה

במכתב שנשלח לראש הממשלה, דורשת חברת "נאות הפסגה מודיעין עילית" לפצותה ב-18 מיליון שקלים. "יש מחיר כלכלי להחלטות פוליטיות-מדיניות ויש להכיר בכך", טוענים בחברה הבונה במודיעין עילית

דורשים פיצוי של מיליונים - בעקבות ההקפאה: חברת בנייה שפועלת במודיעין עילית דורשת מהמדינה פיצוי בגובה 18 מיליון שקלים על הנזקים שנגרמו לה במסגרת הקפאת הבנייה בהתנחלויו.

 

במכתב - שנשלח לראש הממשלה, שר הביטחון, שר האוצר ואלוף פיקוד המרכז - על-ידי עורכי הדין של חברת "נאות הפסגה מודיעין עילית בע"מ - נכתב כי החברה בונה בעיר מאות יחידות דיור, כחלק מפרויקט ענק הכולל 2,300 יחידות דיור ומתחמים לתעסוקה ומסחר. בבקשה לקבלת הפיצויים, נכתב כי המדינה אחראית על הנזקים שנגרמו לנו ועל כן עליה לפצות את החברה בגין מחדליה. עוד נטען "כי יש מחיר כלכלי להחלטות פוליטיות-מדיניות ויש להכיר בכך".

 

לטענת החברה, החלטת הממשלה על הקפאת הבנייה למשך עשרה חודשים, שבאה לאחר החלטת אלוף הפיקוד במאי 2009 בדבר הפסקה זמנית של הבנייה בשל הצורך לתכנון מחדש את העתקת תוואי גדר ההפרדה הקיימת באזור העיר, פגעו בה הן מבחינה כלכלית, שכן החברה התחייבה אל מול רוכשי דירות, המערכת הבנקאית המלווה את הפרויקט ומחזיקי אגרות החוב של החברה והן מבחינת תדמיתה של החברה בציבור, שכתוצאה מאירועים אלו נפגעה קשות.     

 

בנוסף טוענת החברה, כי "האחריות כולה מוטלת על כתפיהם של ראש הממשלה וחבריה שבהחלטתם חסרת התכנון וקוצר ראיית העתיד הביאו את החברה למצבה הנוכחי.

 על הממשלה לפצות באופן מידי את החברה על הנזקים שנגרמו לה עד היום ולהיכנס עמה מידית למשא-ומתן לגבי הנזק העתידי כתוצאה מקיומם של צווים שלטוניים שהוצאו".

 

לגבי סכום הפיצויים, כתבו עורכי הדין של החברה: "על-מנת להקטין את נזקיה, לרבות פגיעה אנושה במוניטין החברה, כחברה העומדת בהתחייבויותיה לנושיה וספקיה שנבנה בעמל רב, אשר עלולים עוד לגדול עשרות מונים אם תגיע 'נאות הפסגה' למצב של חדלות פרעון, דורשת המדינה מהחברה ומראש הממשלה שיפעלו לתשלום מיידי על חשבון נזקיה בסך 18 מיליון שקלים בלבד, אשר יימנעו את קריסתה המיידית ויאפשר לה פירעון חובותיה המיידים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בנייה במודיעין עילית. ארכיון
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים