שתף קטע נבחר

הרב דרוקמן למנכ"ל משרד רה"מ: דבריי לא הובנו

בפגישה עם אייל גבאי, בניסיון לפתור את משבר הוצאת ישיבת הר ברכה מההסדר, התייחס הרב לפרסומים על קריאתו לסרב פקודה לפנות יישובים: "איני קורא לסרבנות, אך לעתים חייל אינו מסוגל לבצע פקודה הנוגדת את אמונתו". הפגישות יימשכו

ראש איגוד ישיבות ההסדר, הרב חיים דרוקמן, צפוי לפרסם היום (ד') הבהרה ולפיה אינו תומך בסירוב פקודה. בפגישה במשרד ראש הממשלה, שדבר קיומה פורסם לראשונה ב-ynet, סיכם דרוקמן עם מנכ"ל המשרד, אייל גבאי, כי לא יקרא לתלמידיו לנהוג כך בעת פינוי יישובים.

 

עם זאת, דרוקמן הבהיר בפגישה, כי לעתים חייל אינו מסוגל לבצע פקודה הנוגדת את מצפונו ואמונתו, "כפי שלא היה יכול לשאת משא כבד ביד שבורה". לדבריו, אין מדובר ב"סרבנות", ביטוי השולל את לגיטימיות הפקודה.

 

פגישתם של דרוקמן וגבאי התקיימה במסגרת המאמצים להפוך את החלטת שר הביטחון, אהוד ברק, לבטל את ההסדר לישיבת הרב ברכה. דובר איגוד ישיבות ההסדר, הרב דוד סתיו, שנכח גם הוא בפגישה, טען כי דרוקמן ביקש להבהיר את הדברים, שלדעתו לא הובנו נכון.

 

בלשכת ראש הממשלה אמרו עם זאת, כי היה זה גבאי שהעלה את הדברים וביקש הסבר מהרב. בלשכה אמרו כי דרוקמן אמר כי הוא מתנגד לסירוב פקודה והבטיח להבהיר זאת בכל מקום. גבאי השיב לו, כי "מבחינתי סירוב פקודה מכל סוג שהוא אינו עולה על הדעת ואינו יכול להיות חלק מהשיח הלגיטימי".

 

בעניין ביטול ההסדר והעימות בין השר ברק לרב אליעזר מלמד מהר ברכה,

נבחנו בפגישה כמה נוסחאות פשרה בניסיון לחדש את ההתקשרות בין צה"ל לישיבה. נקבע כי דרוקמן ונציג ראש הממשלה ייפגשו שוב בשבוע הבא.

 

מאז תחילת הפרשה מנסים ראשי האיגוד כל העת לעקוף את שר הביטחון ולפתור אותו בדרכים פוליטיות. בשבועות האחרונים נפגשו עם שורה ארוכה של שרים וח"כים, וזו הפעם הראשונה בה הם מתקבלים לפגישה במשרד ראש הממשלה על ידי נציג מטעם בנימין נתניהו.

 

יו"ר מפלגת הבית היהודי, השר דניאל הרשקוביץ, אמר בעקבות הפגישה: "הציונות הדתית רואה בשירות בצה"ל זכות קדושה, ולכן אנו מתנגדים לסרבנות. בהכירי את הרב דרוקמן ובהוקירי אותו, אין לי ספק שזוהי גם דעתו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב דרוקמן. הפגישות יימשכו
צילום: גיל יוחנן
צילום: אלכס קולומויסקי
המנכ"ל גבאי. ביקש הבהרה
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים