שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מיטשל בדרך: "המו"מ צריך להימשך שנתיים"

  ימים ספורים טרם הגעתו של השליח המיוחד לסבב שיחות שאולי יסלול את הדרך לחידוש המו"מ עם הפלסטינים, הוא אומר: "אנחנו חושבים שהמשא ומתן צריך להימשך לא יותר משנתיים". הוא העריך שניתן לסיימו אפילו בפרק זמן קצר יותר

  השליח המיוחד קוצב זמן. ג'ורג' מיטשל אמר הלילה (יום ה') כי המו"מ בין ישראל והפלסטינים אמור להיארך לא יותר משנתיים ואף ניתן לסיימו בזמן קצר יותר. הדברים נאמרו בראיון לרשת הטלוויזיה PBS בארה"ב, ימים ספורים לפני הגיעו לסבב שיחות נוסף באזור.

   

  לדבריו, ביקורו הקרוב נועד ליצור התקדמות בנושאים פוליטיים, ביטחוניים וכלכליים של תהליך השלום.

   

  "אנחנו חושבים שהמשא ומתן צריך להימשך לא יותר משנתיים.

  מרגע שיתחיל - אנו חושבים כי ניתן לסיימו בפרק זמן זה", אמר שליחו של הנשיא אובמה. "אנחנו מקווים שהצדדים יסכימו. באופן אישי, אני חושב שניתן יהיה לסיימו בפרק זמן קצר יותר". לדבריו, ניתן לקדם את מסלול המו"מ בין ישראל וסוריה במקביל למהלך שייעשה מול הפלסטינים.

   

  בימים האחרונים התרבו הדיווחים אודות חידוש קרוב של המו"מ מול הפלסטינים. העיתון המצרי "אל-גומהורייה" דיווח אתמול כי היוזמה המצרית בנושא כוללת הכרה בגבולות 67' ובמזרח ירושלים כבירת פלסטין לפני תחילת המו"מ, אופציה לחילופי שטחים של 1-3 אחוז, והסכמה פלסטינית לבניית 8,000 יחידות דיור בהתנחלויות.

   

  במקביל, בשני הצדדים נשמעים גם קולות ספקניים באשר לאפשרות

  חידוש המו"מ. כמה שרים ב"שביעייה" סבורים כי המהלך אינו קרוב כל כך. "אבו מאזן מתכוון לעכב את המשא ומתן. העמדה הנוכחית של המסכן שמקבל סוכריות נוחה לו", אמר השבוע אחד מהשרים ל-ynet.

   

  מנגד, מחזיק תיק המשא ומתן באש"ף, ד"ר סאיב עריקאת, אמר השבוע: "השלום הוא הבחירה האסטרטגית שלנו, אך לא נסכים לו בכל מחיר. אנו מעוניינים בחידוש התהליך המדיני, אך את הלחצים בעניין צריכים לכוון לעבר ישראל". עריקאת תקף בראיון לרדיו פלסטין את ממשלת ישראל, בכך שהיא מנסה לדבריו להוליך שולל את דעת הקהל בעולם ולהאשים את הפלסטינים - שהם אלה שאינם מעוניינים בחידוש התהליך המדיני. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים