שתף קטע נבחר

פרסום ראשון: ש"ס נסוגה מ"חוק הג'ובים"

ל-ynet נודע כי יו"ר ש"ס החליט לחזור בו מחוק הג'ובים - המאפשר מינוי סגנים בשכר לראשי העיריות - ולהחילו על ירושלים בלבד. בלשכת נתניהו אומרים כי הוא עשה זאת לאחר שקיבל הוראה ממזכיר הממשלה. בקדימה מיהרו לתקוף: "השילוש הלא קדוש קרס תחת הסירחון הפוליטי של עצמו"

הצעת החוק שזכתה לביקורת רבה - נגנזת: יו"ר ש"ס אלי ישי החליט לחזור בו מ"חוק הג'ובים", המאפשר מינוי סגנים נוספים בשכר לראשי עיריות - ולהחילו על ירושלים בלבד. כך נודע היום (ה') ל-ynet. זמן קצר לאחר הפרסום, פרסמה לשכת ראש הממשלה הודעה בה נאמר כי בנימין נתניהו הוא זה שהורה לגנוז את הצעת החוק.

 

מלשכת ראש הממשלה נמסר: "מזכיר הממשלה, צבי האוזר, הודיע לשר הפנים אלי ישי על התנגדותו של נתניהו להצעה והנחה את יו"ר הקואליציה לפעול בהתאם". אגב, בש"ס ביקשו להדגיש כי ההחלטה להחיל את החוק בירושלים, נולדה מתוך "סיכום של הליכוד עם יהדות התורה".

 

באופוזיציה מיהרו לתקוף את הקואליציה. מקדימה נמסר בתגובה למשיכת הצעת החוק, כי: "השילוש הלא קדוש של הליכוד-ש"ס והג'ובים, קרס תחת הסירחון הפוליטי של עצמו. מדובר במסר ציבורי ופוליטי חשוב עבור אלו שבחסות האדישות הציבורית והרוב קואליציוני ניסו לקנות שלטון בכסף תוך הסתרה וסידור ג'ובים לעסקנים ומקורבים. "מדובר בהישג משמעותי לקדימה ולאופוזיציה, שתמשיך לחשוף ולתקוף כל קומבינה שתבוא מצד ממשלת נתניהו, על חשבון הציבור".

 

החוק הסעיר בשבועות האחרונים את המערכת הפוליטית. אחרי שהצעת החוק עוכבה השבוע בוועדת הפנים לבקשת הליכוד, כדי שגם אנשי מפלגת השלטון ירוויחו ממנו ולא רק אנשי ש"ס שיזמה אותו - יצאו ח"כים רבים כדי לתקוף את החוק הבזבזני והמושחת לטענתם, הקובע כי לכל רשות מקומית שבה מעל 200 אלף תושבים ואינה בגרעון - יתווסף סגן ראש עיר בשכר.

 

עם זאת, גם בקואליציה נשמעו קולות ביקורת. יו"ר ועדת החינוך של הכנסת, ח"כ זבולון אורלב (הבית היהודי), אמר ל-ynet: "החוק וההתנהלות סביבו לא מוסיפים כבוד והערכה

 לשלטון המקומי ולכנסת, גם אם הוא פותר בעיות קואליציונית כאלה ואחרות. החוק משאיר טעם רע אצל הציבור, שמשלם במיטב כספו דרך תשלומי הארנונה לקיום הרשות המקומית. אני מקווה שגם לאחר שהחוק יעבור, הרשויות המקומיות ינהגו באחריות ולא ירוצו למנות סגנים". 

 

נציגת משרד הפנים חשפה בדיון האחרון בהצעת החוק, שהתקיים ביום שלישי בוועדת הכנסת, כי עלות של כל סגן ראש עירייה בשכר, כולל התוספות הנלוות, היא כמיליון שקלים בשנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישי. החוק יחול רק בירושלים
צילום: גיל יוחנן
נתניהו. הוראה לישי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים