שתף קטע נבחר

מצלמות יוצבו בבני עי"ש: "להפיק לקחים מהרצח"

שבוע אחרי רצח הילד לאון קלנטרוב בן ה-7, הגיעו השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', ומפקד המחוז הדרומי, ניצב יוחנן דנינו, לבני עי"ש. אהרונוביץ': "צריך חשיבה מחודשת. הציבור לא משלים עם חוסר עשייה. יש לחבר את כל המשרדים הרלוונטיים"

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', ומפקד המחוז הדרומי, ניצב יוחנן דנינו, ביקרו הבוקר (יום ו') בבני עי"ש, שבוע אחרי רצח לאון קלנטרוב בן ה-7. ניצב דנינו הודיע שיוצבו מצלמות ברחבי היישוב כדי להעניק תחושת ביטחון לתושבים. אהרונוביץ' אמר כי הוא בטוח שהמשטרה וכל הנוגעים בדבר עשו עבודה טובה, אך "צריך להפיק לקחים מהמקרה. אולי זה לא היה מונע את הרצח, אבל היה מונע תופעות של אלימות אחרות וצריך לשלב גם את המסגרות ההוריות, החינוכיות, הרווחה והמשטרה כדי להפיק לקחים וחשיבה מחודשת".

 

השר הביע את השתתפותו בצער המשפחה, ואמר כי אין לעבור לסדר היום על אירוע חמור שכזה: "המשטרה התקדמה מאוד בחקירת התיק ואני מקווה שגם בסוף יוגשו כתבי אישום. באתי למקום בעצמי כדי להעביר מסר ברור לציבור", אמר השר, "הציבור בישראל לא משלים עם מצב של חוסר עשייה וחוסר תגובה. צריך לחבר את כל המשרדים הרלוונטיים כדי לפעול במהירות.

  

"אין ספק שהמקרה מצער, קשה ואני גם הצטרפתי כחבר בממשלה לצוות שרים כדי באמת לנסות לשפר את הטיפול במקרים כאלה יחד עם יתר המשרדים רווחה, בריאות וכמובן המשפטים. יש כמה המלצות שכבר גיבשנו לעצמנו. מעבר לזה באתי גם לחזק וגם לראות במה אפשר לעזור".

 

אהרונוביץ' ודנינו ביקרו בתחנת המשטרה בקריית מלאכי, שם קיבלו דיווח על חקירת רצח הילד. אחר כך יצאו לבני עי"ש, שם נועדו עם ראש המועצה, מרק בסין, ועם גורמים מקצועיים שונים.  

 

ניצב דנינו הביע תקווה שבני עי"ש תיכנס לתוכנית "דרום בטוח". עד כה לא נכנסה המועצה לתוכנית, משום שאינה עומדת בקריטריון של מספר תושבים. תוצבנה מצלמות ברחבי היישוב כדי להעניק הרגשת ביטחון לתושבים, ויחד עם זאת יש לשלב ידיים בין כל הרשויות כולל רווחה וחינוך כדי לשפר את ביטחון התושבים.

  

אתמול שלח שופט בבית המשפט השלום בקריית-גת את התאומים סודמי לבדיקה פסיכיאטרית. במקביל, הוא האריך את מעצרם של השניים בשמונה ימים.

 

ביום רביעי בערב נעשה ניסיון להצית את בית משפחת האחים. אלמונים השליכו חומר דליק מסביב לגדר הבית, הציתו אותו ונמלטו מהמקום. אחד השכנים כיבה את

 האש, לפני שהכבאים הגיעו למקום. הבית היה ריק באותה שעה, כיוון שבני המשפחה עברו מהמקום יום קודם לכן.

 

התאומים עצמם טוענים, כי מצאו את גופתו של הילד מחוץ לבית. שוטרים מצאו את הילד ללא רוח חיים, עטוף בניילון מתחת למיטתם בביתם. לדברי גורם משטרתי, בסוף השבוע שעבר מסר כל אחד מהתאומים גרסה אחרת לגבי המקום שבו נמצאה כביכול הגופה מחוץ לבית. ואולם אחרי פגישה עם עורך דינם, הגרסאות אוחדו.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהרונוביץ'. לא משלימים עם חוסר עשייה
צילום: רועי עידן
לאון קלנטרוב ז"ל
בית משפחת סודמי בבני עי"ש
צילום: צפריר אביוב
מומלצים