שתף קטע נבחר

ח"כ בן-ארי תובע את שדולת הנשים: דברי סולפו

דבריו של ח"כ מיכאל בן-ארי מהאיחוד הלאומי נגד הארכת חופשת הלידה חוללו סערה. כעת הוא תובע 250 אלף שקלים משדולת הנשים בעקבות דברים שאמרו עליו: "הן השפילו אותו בעיני הבריות". שדולת הנשים בתגובה: "לא ניכנע לניסיונות להשתיק את קולן של הנשים העובדות"

סיבוב נוסף במערכה בין שדולת הנשים לח"כ מיכאל בן-ארי (האיחוד הלאומי). לאחר שדרשו מהיועץ המשפטי לממשלה ומוועדת האתיקה של הכנסת להטיל סנקציות על ח"כ בן ארי בחשד להסתה ואפליה כנגד נשים, מחזיר כעת חבר הכנסת בכתב תביעה לבית משפט השלום בירושלים, ודורש פיצוי בסך 250,000 שקלים. הסיבה: "הנתבעות ביזו אותו בשל מעשים ותכונות שיוחסו לו שלא בצדק ולא כדין".

  

העימות בין ח"כ בן-ארי לשדולת הנשים פרץ בעקבות דברים שאמר במליאת הכנסת בנוגע להארכת חופשת הלידה: "בפעם הבאה שתבוא אלי אשה ויבוא אלי גבר, אני מעדיף את חודש המילואים שלו, שאני יודע להתמודד עם זה, על פני החצי שנה, שהמערכת או קורסת בה או שאני מוצא מחליף טוב ממנה", אמר אז בן ארי. שדולת הנשים פנתה בעקבות הדברים ליועץ המשפטי לממשלה מני מזוז: "הוא קורא לא להעסיק נשים בגיל הפוריות ולא להעסיק אמהות בכלל", אמרו בשדולה.

 

בכתב התביעה הצהיר ח"כ בן-ארי כי דבריו בנוגע להצעת החוק המאפשרת את הארכת חופשת הלידה לתקופה של חצי שנה סולפו והוצאו מהקשרם. הוא טען שהתנגד להצעת החוק בנימוק שחופשת לידה ארוכה תעודד מעסיקים להעסיק גברים, וכי בהודעה שהוציאה שדולת הנשים לכלי התקשורת טענה השדולה כי "יש לחקור את ח"כ בן ארי בחשד להסתה לאפליה נגד נשים".

  

"כך, בהינף קולמוס, הפכו הנתבעות את התובע לאדם הקורא למעסיקים במדינה לא להעסיק נשים ונותן לגיטימציה לאי העסקת נשים במדינת ישראל", טוען ח"כ בן-ארי. הוא אומר כי השדולה אמנם ציטטה מקצת דבריו במליאת הכנסת, "אלא שבהודעה הושמטו הנימוקים להתנגדות של התובע להצעת החוק ולמעשה כל הקטע הראשון, ולא בכדי".  

 

בן-ארי מתייחס להד התקשורתי שעוררה תלונת שדולת הנשים. "בעשרות תוכניות טלוויזיה ורדיו התייחסו שדרנים /פרשנים / קריינים וכמובן מגיבים לדבריו המסולפים והמצוטטים בצורה חלקית בלבד כפי שהופיעו בתגובת שדולת הנשים. הנתבעות השפילו אותו בעיני הבריות, ועשו אותו מטרה לשנאה, בוז ולעג וזאת על לא עוול בכפו... פעלו שלא בתום לב ומתוך זדון... שפכו את דמו וגרמו לו נזק בלתי הפיך".

 

בעקבות התביעה, אמרה מנהלת המחלקה המשפטית של השדולה, עו"ד שירלי שלומיוק-בבאי: "הדברים שאמר חבר הכנסת מייצגים תפיסות מיושנות וחשוכות. היום, כל העולם המערבי והמתקדם יודע שנשים הן כוח עבודה חשוב למשק ושהריון הוא לא מחלה. במקום להתמודד עם הביקורת הציבורית שהושמעה נגדו, חבר הכנסת הזה פועל בדרכים כוחניות. לא ניכנע לניסיונות להשתיק את קולן של הנשים העובדות במדינת ישראל! שדולת הנשים תגן בבית המשפט על כל הנשים, שמדי יום מפוטרות ומופלות בגלל הריון, טיפולי פוריות או פשוט משום שהן אמהות. המאבק הזה הוא מאבק של כל הנשים העובדות במדינת ישראל". 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ מיכאל בן-ארי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים