שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "מאזניים" חוגג 80 בגליון מיוחד

  גליון חגיגי כפול בשם "גבורות למאזנים" ייצא בקרוב לכבוד יום הולדת 80 של כתב העת הספרותי. יערוך אותו ד"ר משה גרנות, והוא יכיל מהדורה עכשווית וכן מהדורה נוסטלגית

  כתב העת "מאזניים" יצא לאור לראשונה ב-15.3.1929, עקב פולמוס בין אברהם שלונסקי ואליעזר שטיינמן "הצעירים", ובין ח"נ ביאליק, י"ד ברקוביץ, י"פ לחובר - מייסדי אגודת הסופרים העברים. שלונסקי ושטיינמן פרשו עם "כתובים", ואילו "מאזנים" שרד עד עצם היום הזה, וזכה ליום הולדתו ה-80.

   

  לכבוד האירוע החליטו באגודת הסופרים האירוע להוציא לאור גיליון חגיגי כפול (שני כרכים) בשם "גבורות למאזנים",

  ועל המלאכה הזאת הופקד ד"ר משה גרנות. כרך א' של הגיליון יוקדש להתרפקות מודעת על עברו של כתב העת, ואילו כרך ב' יוקדש לספרות עכשווית. 

   

  הגיליון מפרט בתמצית את קורות חייהם של עורכי "מאזניים" לדורותיהם, וכן מובא בו רב-שיח של עורכי כתבי עת עכשוויים ומדורי ספרות בעיתונות.

   

  תרמו את חלקם לגיליון החגיגי סופרים כמו שולמית לפיד, אלי עמיר, שמאי גולן, עמוס עוז, חיים באר, אהוד בן-עזר, פועה שלו-תורן; משוררים כמו חיים גורי, נתן יונתן, ארז ביטון, רוני סומק, אורנה רב הון, הרצל ובלפור חקק; סופרי ילדים כמו יהודה אטלס, נורית יובל, שלומית כהן-אסף; חוקרי ספרות כמו נורית גוברין, זיוה שמיר, אדיר כהן, ניצה בן-דב, יהודה פרידלנדר ועוזי שביט.

   

  לכל כתבות המדור לחצו כאן

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים