שתף קטע נבחר

פסטיבל שוברט חוזר

ה"שוברטיאדה", המציין מדי שנה את יום הולדתו של המלחין האוסטרי, מציע השנה חגיגה מוזיקלית מתמשכת שתיפרש על פני שלוש שעות וחצי

אגודת שוברט הישראלית תציין את יום הולדתו ה-213 של המלחין האוסטרי במרתון יצירות שייפרש על פני שלוש שעות וחצי במסגרת פסטיבל "השוברטיאדה" המסורתי. המרתון, בניהולו המוזיקלי של רז כהן, ייערך ב-30 בינואר במרכז ענב בתל אביב ויציע רצף של טעימות מן הרפרטואר של פרנץ שוברט.


גורטלר. ישתתף בשוברטיאדה (צילום: איתן טל) 

 

בין היצירות שיבוצעו יהיו יצירות לאנסמבל קולי, כמו פרק מתוך תהילים כ"ג, קינת מוות של נשים ועלמות, לצד הלידרים "דג השמך", "ורד בר", "לילה וחלום", "הנודד" ו"גרטכן ליד הכישור", שנכתב בהשראת פאוסט. כמו כן יבוצעו הרונדו בסי מינור לכינור ולפסנתר, "אימפרומפטו" מתוך אופוס 142 מס.1 ופרק לשלישיית כלי קשת בסי במול מז'ור.

 

ה"שוברטיאדה" שמה השנה דגש על ווקאליזה, ולצד נגני הרכבים קאמריים ישתתפו בפסטיבל השנה 12 זמרים וזמרות, בהם זמרת הסופרן דניאלה לוגסי, זמרת המצו סופרן איילה צימבלר, הטנור איתן דרורי, הבריטון גבריאל לוונהיים ואנסמבל ונציה. הסולנים שישתתפו השנה באירוע יהיו הפסנתרנים דניאל גורטלר, עידו אריאל ואיתן שמייסר, הכנר איתמר זורמן, הויולנית יעל פטיש, הצ'לן רז כהן ונגן הקונטרבס ערן בורוביץ. את הערב ינחה שדר קול ישראל יוסי שיפמן, והוא יינעל בחמישיית "דג השמך".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שוברט. יום הולדת 213
צילום: GettyImages image bank
לאתר ההטבות
מומלצים