שתף קטע נבחר

עיריית ת"א בונה ב"הבימה" ללא היתר

העירייה מפרה את חוקיה שלה ובונה באתר הבימה ללא היתר מתאים - כך נודע ל-ynet. בפגישה בה נזפה הנהלת הבימה בקבלן, דניה סיבוס, על עיכוב בעבודות הבימה, איימה החברה לחדול מהבנייה אם לא יוצגו לה האישורים המתאימים

עיריית ת"א זוכה לא פעם לשבחים על התנהלותה, ביחס לעיריות אחרות; אבל לפחות במקרה הבנייה הנרחבת באתר בית הבימה - נראה שהיא עוברת על חוקיה שלה ובונה ללא היתר מתאים. הדברים נחשפו בפגישה שערך הבוקר דירקטוריון הבימה עם הקבלן המבצע, דניה סיבוס, שבסיומה החליטה האחרונה שלא להיות, לדבריה, "שותפה לעבירה" - ולחדול מהבנייה אם לא יוצגו האישורים בהקדם.

 

  

בפגישה הבוקר ננזפה דניה סיבוס על העיכוב בביצוע הפרוייקט. על רקע הדברים נציגי החברה העלו טענות על חוסר בהיתרים מתאימים בפני נציגי הדירקטוריון; והאחרונים הודו שהם ממתינים לאישורים, ככל הנראה פורמליים בלבד, לשינויים שנערכו בפרוייקט. נציין, שביום שלישי האחרון הורתה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה למנכ"ל העירייה לבדוק כיצד העבודות על האולם התחתון בהבימה החלו ללא היתר.

 

הדבר הביא לתגובות משועשעות משהו מהעובדים במקום. "אם אתה רוצה לבנות ללא היתר - קח לך את העירייה כשותף" אמר אחד מהעובדים. למרות זאת, כאמור, נודע ל-ynet שנציגי דניה סיבוס הודיעו שכל 150 העובדים במקום "יפסיקו את עבודתם אם לא ימציאו לידי החברה את האישורים המתאימים - שכן אינה מוכנה להיות שותפה לעבירה על החוק".

 

הבימה, יש לציין, נמצאת בשליטתה של העירייה (75%) ושל המדינה (25%). לאור הדברים אמרו נציגי העירייה בדירקטוריון שידאגו לפעול לקבלת ההיתרים כמה שיותר מהר. ניתן להניח שיעלה בידם לקבל את אותם אישורים בזמן קצר בעוד שלאזרח מן השורה זהו תהליך ארוך למדי.

 

העירייה: לא רוצה להתנצח בתקשורת

עיריית ת"א מסרה בתגובה: "דניה סיבוס אינה עומדת בתנאים ובלוחות הזמנים שעליהם התחייבה בפני חברת "בניין הבימה" בשיפוץ בניין הבימה, וזאת על אף דרישות חוזרות ונשנות של חברת בניין הבימה ועיריית תל-אביב-יפו להשלים את העבודות על פי לוח הזמנים שנקבע. לשם המחשה- באתר עובדים כ-31 פועלים, במקום 150 כנדרש. על רקע זה, ועל מנת לזרות חול בעיני הציבור, משמיעה החברה טענות שווא, במקום להתרכז במילוי מחוייבותה. לתלונות החברה אין כל בסיס, ואין לחברת "בניין הבימה" כל כוונה להתנצח איתם בתקשורת, ובלבד שהעבודות תושלמנה בזמן, על מנת שהציבור יוכל ליהנות מהמשכן החדש.

 

העבודות מתבצעות בהתאם להיתר שניתן כדין. כמו בכל פרויקט שיפוץ גדול, גם כאן חלו שינויים מינוריים המתחייבים מהתקדמות העבודות, ולצורך אישורם, הוגשה בקשה נפרדת, כמקובל. הבקשה נדונה ואושרה, וממתינה לחתימה סופית של מהנדס העיר".

 

השתתף בהכנת הכתבה: אלי סניור

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עוז מועלם
"מאחורי הקלעים" של הבנייה בהבימה
צילום: עוז מועלם
מומלצים