שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  ירושלים תשקה את הפארקים בביוב מטוהר

  חברת המים של העיר "הגיחון" תשקיע חצי מיליארד שקלים בתשתית להזרמת מי ביוב מטופלים ממכון הטיהור החדש בהר חומה לפארקים ולגינות הציבוריות. המטרה: לחסוך בהשקייה במים שפירים

  את הגינות הציבוריות והפארקים בירושלים ישקו בשנים הקרובות במי ביוב מטוהרים - כך הודיעה חברת המים והביוב של העיר, "הגיחון". החברה הודיעה כי בתקציב 2010 שלה יוקצו כחצי מיליארד שקלים להנחת תשתית שתאפשר להעביר מי קולחין להשקיית השטחים הירוקים בעיר.

   

  מטרת המהלך היא לשנות את המצב השורר כיום, של השקיית הגינון הציבורי במים שפירים, על רקע מצבו המדולדל של משק המים. גם בשנים הבאות, כשמצב משק המים ישתפר, עדיין יש היגיון סביבתי וכלכלי בהשבת מי הביוב המטוהרים לשימוש הגינון הציבורי, בדומה לשימוש שעושים בקולחין בחקלאות.

   

  במסגרת התוכנית תוסב מערכת המים של הגנים המרכזיים בעיר באופן שניתן יהיה להזרים אליה מי ביוב מטופלים. הגנים שיזכו במים המושבים הם גן סאקר, גן הפעמון, גן העצמאות, הגן הבוטני, אצטדיון טדי, גן החיות התנ"כי, ומגרש הכדורגל בבית צפאפה. המים המושבים יטוהרו במכון טיהור שפכים חדש ומתקדם הממוקם בהר חומה, הנמצא כיום בשלבי בניה מתקדמים.

   

  האינדקס הירוק

  ילדים ירוקים

  ילדים ירוקים

  מתנה ירוקה

  מתנה ירוקה

  טיפוח אורגני

  טיפוח אורגני

  משלוחים אורגניים

  משלוחים אורגניים

  תיירות אקולוגית

  תיירות אקולוגית

  גינה אורגנית

  גינה אורגנית

  יושב ראש חברת "הגיחון", משה קלצ'ין, אמר ש"מדובר במהפכה בכל קנה מידה. הפיכת עיר הבירה לעיר ירוקה וחסכונית בצריכת מים הוא פרויקט בעל חשיבות לאומית ונמצא בראש סדרי העדיפות של החברה.

   

  ירושלים הולכת במהלך הזה בדרכי ערים אחדות שכבר משקות כיום את הגינות הציבוריות במים מושבים כמו ראשון לציון - שאוגרת לשם כך מי גשמים - וכן הפארק העירוני בהרצליה וכל הגינון הציבורי ביישוב להבים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  גן העצמאות בירושלים. ארכיון
  צילום: רון פלד
  מומלצים