שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  שפעת החזירים - שיא היעדרות מהעבודה ב-2009
  כך עולה מנתוני מדד חשבים. בממוצע לקח עובד במגזר הפרטי 18.29 ימי-חופשה ו-5.64 ימי-מחלה. הסיבות: חשש משפעת החזירים והוצאה לחופשה מכורח של עובדים רבים בשל המשבר

  לא רק האבטלה היכתה בשוק העבודה ב-2009 - אלא גם היעדרות עובדים בשל מחלות וחופשות. בשנה שעברה נעדר עובד במגזר הפרטי מהעבודה 23.93 בממוצע. אלו הורכבו מ-18.29 ימי-חופשה ו-5.64 ימי-מחלה. כך עולה מנתוני חברת חשבים למידע עסקי. הסיבות: חשש משפעת החזירים והמשבר הכלכלי, שהתעצם ב-2009, והביא להוצאה לחופשה מכורח של עובדים רבים. 

   

  כל אחד ממרכיבי ההעדרות – חופשה ומחלה - היה שיא רב-שנתי. בכך הגיעה היעדרות עובדים מן העבודה בשנת 2009 לרמה הגבוהה ביותר מאז שנת 2000;

  השנה שבה החלה החברה לחשב את מידת ההעדרות מן העבודה במגזר הפרטי.

   

  "ניתן לראות ב-2009 את התעצמות מגמת ההעדרות, שהחלה כבר ב-2008", אומר מנכ"ל חברת חשבים למידע עסקי, אייבי מאיר. בדביריו מכוון מאיר לכך שהשיא הקודם היה ב-2008 (23.19 ימים בממוצע). עוד אמר מאיר ש"שיא ההעדרות בגין חופשה נבע מכך שהמעסיקים העדיפו להוציא את עובדיהם לחופשות כדי להימנע מפיטורים ומתשלום פדיון חופשה במקרה של פיטורים ואילו שיא ההעדרות בגין מחלה נבע משפעת החזירים ומכך שמשרד-הבריאות הורה על העדרות מן העבודה או מן הלימודים בגין כל מחלה".

   

  עוד נמסר מחברת חשבים כי נמשכת המגמה של העדרות גבוהה יותר בקרב נשים, מזו של הגברים; זאת, "משום שבטחון נשים בעבודה היה ב-2009 גדול מזה של הגברים בשל פיטורים גדולים יותר של גברים מן העבודה", מסביר מנכ"ל חברת חשבים למידע עסקי".

   

  המדד מתבסס על נתונים של 20 אלף תלושי שכר של עובדים במגזר הפרטי. אלו נבחרו באופן יחסי להתפלגות במשק לפי תחומים וכן לפי מגדר.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אחות בודקת הידבקות בשפעת החזירים
  צילום: מיכאל קרמר
  מומלצים