שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  משרד השיכון יציע אלפי דירות ב-30% הנחה

  המהלך יבוצע בעקבות צניחה דרמטית בהיקף מימוש משכנתאות על ידי הזכאים. המבצע מיועד בעיקר לזוגות צעירים ולמשפחות ברוכות ילדים חסרות דירה

  גם בימים של בועת נדל"ן ומחירים בשמיים, אפשר לרכוש דירות ב-30% הנחה. אלפי דירות יוצעו בקרוב למכירה על ידי משרד השיכון ומיועדות בעיקר לזוגות צעירים ולמשפחות ברוכות ילדים חסרות דירה.

   

  משרד השיכון נערך לקיים הגרלה על הדירות ביישובים רבים, בהם רעננה, אור-יהודה, ראש-העין, אלעד, רמלה, נתניה, מודיעין וירושלים. צעדו של המשרד בא בעקבות צניחה דרמטית של 44% בחודשים ינואר-נובמבר 2009 בהיקף מימוש משכנתאות על ידי זכאי משרד הבינוי והשיכון, לעומת התקופה המקבילה אשתקד. מדובר על פי רוב באוכלוסיה ברמה סוציו-כלכלית נמוכה יחסית, ובאזורי פריפריה.

   

  ממשרד השיכון נמסר: "השר אריאל אטיאס הנחה להגביר משמעותית את השימוש בכלי זה בחודשים הקרובים. ההרשמה במכרזים האלה מתבצעת על ידי החברה הזוכה לפי קריטריון של גודל משפחה, ללא חשיבות לניקוד הזכאות. משרד הבינוי והשיכון מפקח על כל תהליכי הרישום לזכאים, ואם יש צורך גם על ההגרלות".

   

  שיטת המכירה נקראת מחיר למשתכם, לפיה מחירי הקרקע והבנייה קבועים מראש כבר במכרזי המינהל ומשרד השיכון. כך יכולים הקבלנים לספק את הדירות ב-30% הנחה ממחירי השוק.

   

  בשנת 2009 פורסמו במסלול זה 1,360 יחידות דיור ביקנעם, בקריית מוצקין, באשדוד, במודיעין ובבית שמש.

   

  אלפי יחידות נוספות יוצעו, כאמור, למכירה בתקופה הקרובה. משרד השיכון, אגב, עדיין לא תיאם את המכרזים עם הרשויות המקומיות, כך שלא ניתן לדעת מראש אילו מתחמים יהיו ראשונים במסגרת ההגרלות.

   

  כתוצאה מפערים בין ההיצע לביקוש יורד בשנים האחרונות, באופן חד ומהיר, מלאי הדירות שלא נמכרו, בעיקר במרכז הארץ וגם בפריפריה. הפערים תרמו לעליית מחירי הדירות מראשית שנת 2008. העליה התחזקה עוד יותר במהלך 2009.

   

  הכתבה המלאה פורסמה הבוקר במוסף "ממון" של "ידיעות אחרונות"

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גדי קבלו
  דירות בניינים נדל"ן רחובות
  צילום: גדי קבלו
  מומלצים