שתף קטע נבחר

עזריאלי מתרחב: רכש את קניון חיפה ב-300 מ' ש'

חברת הנדל"ן שבשליטת יצחק תשובה לא תרשום רווח בגין העסקה, אך תרשום עודף תזרימי של 87 מיליון שקל. החברה צריכה להחזיר ב-2010 חובות בהיקף של 1.2 מיליארד שקל

דלק נדל"ן ממשיכה במדיניות המימושים. החברה הודיעה היום (ה') על מכירת קניון חיפה לפי שווי של 300 מיליון שקל לידי דוד עזריאלי, עסקה המשקפת תשואה שנתית של 8.75%. חלקה של דלק נדל"ן בקניון הוא 70% ותמורתו היא תקבל 211 מיליון שקל. העסקה אינה אמורה לרשום לחברה רווח, אך תרשום עודף תזרימי של 87 מיליון שקל.

 

 

מדיניות הרכישות של עזריאלי משתלבת במגמת מימוש הנכסים של דלק נדל"ן כדי להגדיל את נזילותה. ב־2010 אמורה דלק נדל"ן להחזיר לבעלי האג"ח 374 מיליון שקל (קרן וריבית), 278 מיליון שקל לבנקים ו־587 מיליון שקל לקבוצת דלק.

 

הקניון, הממוקם בכניסה הדרומית לחיפה, משתרע על שטח של 52.4 דונם והוא כולל כ־96 אלף מ"ר בנויים. הכנסות הקניון משכירות ב־2008 הסתכמו ב־17 מיליון שקל, ואילו שנה קודם, ב־2007, עמדו ההכנסות על 10.7 מיליון שקל.

 

השוכרים העיקריים בקניון הם בנק לאומי, ארומה, קסטרו, סלקום, פלאפון, שופרסל ואחרים. שני הקניונים הנחשבים למתחרים של הקניון הם גרנד קניון שבבעלות גד זאבי ובריטיש ישראל, וקניון לב המפרץ.

 

מנכ"ל דלק נדל"ן ערן מיטל מסר היום כי "אנו פועלים למימוש נכסים נוספים על פי התוכנית האסטרטגית ומאמינים, כי המשך יישומה של התוכנית האסטרטגיה יביא להמשך חיזוקה הפיננסי של החברה ופיתוחה במהלך החודשים הקרובים".

 

מנחם עינן נשיא קבוצת עזריאלי מסר כי "בשנתיים הקרובות נגביר את הנוכחות שלנו באזור חיפה, הקריות ועכו. אנו מביאים עימנו בשורה לצפון המתבטאת בחוויית קניות, בילוי ופנאי בסטנדרט הגבוה של הקבוצה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מורדגן הפקות
דוד עזריאליי
צילום: מורדגן הפקות
יצחק תשובה
צילום: איי פי
מומלצים