שתף קטע נבחר

מנכ"ל האגודה לזכויות האזרח נעצר בשייח ג'ראח

גם הפעם הסתיימה הפגנת השמאל השבועית בשכונה במעצר מפגינים, אף שמארגניה טוענים שלא עברו על החוק. לדברי אחת המפגינות, חגי אלעד ניסה להסביר לשוטרים שזו התקהלות שקטה - "אבל הם אמרו לו להיכנס לניידת, פשוט סתם כך"

17 פעילי שמאל, בהם מנכ"ל האגודה לזכויות האזרח, חגי אלעד, נעצרו אחר-הצהריים (יום ו') בהפגנה השבועית של כ-70 פעילי שמאל, יהודים וערבים, בשכונת שייח ג'ראח שבמזרח ירושלים. המפגינים, המוחים על השתלטות יהודים על בתים בשכונה וסילוקם של הערבים המתגוררים בהם, בצו בית-משפט, אחזו בשלטים שעליהם נכתב "יהודים וערבים נגד פינוי בתים". מהמשטרה נמסר כי העצורים הועברו לחקירה, משום שלא נענו לקריאות השוטרים להתפזר.

 

גילי רעי, סמנכ"לית האגודה לזכויות האזרח, סיפרה ל-ynet על השתלשלות האירועים: "ההפגנה השבוע התקיימה בפארק בשייח ג'ראח. המפגינים החזיקו שלטים וקראו קריאות במגפון, אבל לא היו נאומים או תהלוכה שחסמה את הכביש. 20 דקות אחרי תחילת ההפגנה הגיעו השוטרים בכוחות מתוגברים ואמרו: 'זאת הפגנה לא חוקית - התפזרו'".

 

מספר דקות מאוחר יותר נעצר אלעד. "הוא ניסה לגשת אל השוטרים ולדבר איתם", סיפרה ל-ynet מפגינה אחרת. "הוא הסביר שאין עילה למעצר משום שזו הייתה התקהלות שקטה וחוקית, והם אמרו לו להיכנס לניידת. הם פשוט עצרו אותו סתם כך".

 

"זאת היתה התקהלות שקטה, לא חסמנו כבישים, לא עשינו בעיות", הוסיפה המפגינה. "התאספנו באופן שקט והבענו מחאה שקטה, אפילו לא התקרבנו לבתים, ובשביל דבר כזה לא צריך אישור משטרתי. המשטרה רוצה להשתיק את המחאה שלנו בגלל שמדובר בשמאלנים וערבים. היא לא נוהגת כך במפגינים מהימין. מילא לפנות בתים, אבל גם לא לתת לנו להפגין בצורה דמוקרטית?".

 

גם רעי מחתה על התנהלות השוטרים: "חמש דקות אחרי שהגיעו, הם אמרו, 'אם לא תתפזרו נעצור את כל מי שכאן', ואז אנשים התחילו להתפזר. הייתה פה פרשנות מרחיקת לכת של המשטרה. הם אמרו שלצעוק סיסמאות במגפון זה נאום בעל אופי פוליטי, אך ההפגנה לא הפריעה לסדר הציבורי של אף אחד. זוהי פגיעה בלתי נסבלת בחופש הביטוי".

 

רעי אמרה עוד כי ההפגנות בשייח ג'ראח לא ייפסקו: "אף אחד לא ייכנע לכוונת המשטרה להצר את חופש הביטוי".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנה במרום (ארכיון)
צילום: דודי ועקנין
חגי אלעד. במעצר
הפגנה קודמת במקום
צילום: גיל יוחנן
מומלצים