שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אחרי עזיבת לאומי: רף יצטרף למאיר שמיר

  יו"ר לאומי ימונה לאחר פרישתו ליו"ר ג'רבניה, זרוע הפעילות של מבטח שמיר בהודו. למבטח אחזקות בחברת הטקסטיל תפרון ובדיגל שנמצאות במו"מ להסדר חובות מול לאומי

  יו"ר דירקטוריון בנק לאומי, איתן רף, צפוי להצטרף לאחר פרישתו הצפויה במאי הקרוב למאיר שמיר, בעל השליטה במבטח שמיר ושותף ב-20% בתנובה.

   

  ל"ממון" נודע כי רף התמנה לדירקטור בג'רבניה, זרוע הפעילות של מבטח שמיר בהודו, ולאחר פרישתו מתפקיד יו"ר בנק לאומי הוא אמור להתמנות ליו"ר ג'רבניה. רף אישר בתגובה כי אכן מונה לדירקטור בחברה.

   

  האחזקות הסחירות העיקריות של מבטח שמיר כיום הן בחברת הטקסטיל תפרון (כ-10%) שנקלעה לקשיים ומצויה במו"מ מול בנק לאומי להסדר אשראי מחודש, ובדיגל (40.3%) שגם היא נקלעה לקשיים מול בעלי האג"ח והבנק הנושה שלה הוא לאומי.

   

  שמיר מנסה בימים אלה לגייס לג'רבניה (שמבטח שמיר מחזיקה 35% ממנה) 150-100 מיליון דולר. ביום רביעי שעבר הגישה מבטח שמיר טיוטת תשקיף לרשות ניירות ערך לגיוס הון ואג"ח על בסיס דו"חות הרבעון השלישי. למבטח שמיר אחזקות גם בליפמן (18.25%), סאיטקס (5.5%) וגילת לוויינים (4.35%).

   

  רף היה אמור לסיים את תפקידו כיו"ר בנק לאומי במאי 2009 אבל האוצר ודירקטוריון הבנק החליטו על הארכת תפקידו בשנה כדי למנוע זעזועים בבנק ערב ההפרטה. לפני שנתיים מונה רף לדירקטור בחברת וריפון האמריקאית, שרכשה את ליפמן הישראלית ממבטח שמיר ומקרן פימי.

   

  ג'רבניה פעילה בהודו בתחום הנדל"ן, והיא שותפה (19.9%) בחברת התקשורת טאואר ויז'ן, העוסקת בפיתוח תשתיות סלולריות בהודו. החברה רוכשת ומקימה אתרי מגדלי תקשורת, ומשכירה אותם למספר מפעילים סלולריים.

   

  לפני כשנתיים וחצי נכנסה ג'רבניה לתחום ייזום מלונאות בהודו והשקיעה בפעילות 25 מיליון דולר. בנוסף רכשה ג'רבניה לפני כשנתיים כ-1,100 דונם בשנאי בהשקעה של 27 מיליון דולר, במטרה להקים מתחם מגורים, משרדים ומסחר.

   

  ב-2008 עמד ההפסד התפעולי של ג'רבניה על 4.6 מיליון דולר, לעומת הפסד תפעולי של 1.4 מיליון דולר בשנת 2007. ההפסד הנקי בשנה שעברה הסתכם ב-6.8 מיליון דולר. לג'רבניה יש גירעון של 187 אלף דולר בהון העצמי.

   

  הכתבה פורססמה במלואה במוסף "ממון" של "ידיעות אחרונות"

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים