שתף קטע נבחר

אלרן נדל"ן: אפס הכנסות והערת "עסק חי"

הוצאות החברה מקבוצת אלרן השקעות שבשליטת גדי ודורי דנקנר, הסתכמו ברבעון השלישי ב-18 מיליון שקל. הקופה היתה ריקה ביום המאזן. הפסד מצטבר של 58 מיליון שקל ב פארק האטרקציות "עיר המלכים" באילת

אלרן נדל"ן, מקבוצת אלרן השקעות שבשליטת גדי ודורי דנקנר, הציגה בסוף השבוע את דו"חותיה הכספיים לרבעון השלישי של 2009 באיחור של חודש וחצי.

 

 

המשקיעים כבר התרגלו לכך: גם ברבעון הזה הצמידו רואי החשבון של אלרן נדל"ן הערה שלפיה, בהתאם למצבה הפיננסי של החברה קיימים ספקות באשר ליכולתה להמשיך לפעול כעסק חי.

 

לחברה התחייבויות כלפי בעלי האג"ח בהיקף של כ-150 מיליון שקל, התחייבויות כלפי בנקים בישראל בהיקף של כ-36 מיליון שקל וגירעון של 49.5 מיליון שקל בהון העצמי.

 

ברבעון השלישי לא היו לחברה הכנסות כלשהן מלבד הכנסות מדמי ניהול בהיקף של 384 אלף שקל. מנגד רשמה החברה הוצאות בהיקף של 18 מיליון שקל, מה שהביא אותה לחתום את הרבעון השלישי בהפסד של 17.6 מיליון שקל. קופת המזומנים של החברה ביום המאזן היתה ריקה לחלוטין.

 

עציון גבר, שותפות שבה מחזיקה אלרן (37%) עם אפריקה ישראל (33%) וגורם נוסף, המפעילה את פארק האטרקציות "עיר המלכים" באילת, חתמה את הרבעון השלישי - המתויר ביותר בשנה - בהפסד של 3.4 מיליון שקל לעומת הפסד של 4.5 מיליון שקל ברבעון המקביל. ההפסד בפרויקט כבר הצטבר לכ-58 מיליון שקל.

 

אלרן נדל"ן מחזיקה 31% בחברת רוס בזיליקה, הפועלת בתחום ייזום הנדל"ן ברוסיה. רוס בזיליקה חתמה את הרבעון השלישי בהפסד של 2.8 מיליון דולר, בעיקר בגין ירידת ערך של השקעות. לדברי אלרן נדל"ן הוטלו עיקולים על חשבון הבנק שלה, שלהערכתה יוסרו לאחר פירעון חוב של 200 אלף שקל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דורי דנקנר מנכ"ל אלרן השקעות
מומלצים