שתף קטע נבחר

לנדאו שב מהמפרץ: לא השתדלתי להיתקל בסורים

שר התשתיות חלק עם ynet את התרשמותו מהביקור הרשמי הראשון של שר ישראלי באבו דאבי, בכנס סביבה. "הביקור היה חשוב כי בפעם הבאה שייסע שר, זו תהיה כבר הפעם השנייה"

שר התשתיות עוזי לנדאו, העושה אחר-הצהריים (יום א') את דרכו חסרה לארץ מאבו דאבי, סיפר ל-ynet בשיחה משדה התעופה בירדן על החוויה שעבר בכנס הסביבתי שבו השתתף באופן תקדימי בנסיכות במפרץ הפרסי: "הייתה חוויה מעניינת, כי היא ראשונית", אמר.

 

לדבריו, "במלון, שהוא ענק, שכונה ממש, או במסדרונות הכינוס עצמו, הדברים היו רגילים לגמרי. לא היו לנו פגישות עם משלחות ערביות. בחלקן נתקלנו רק הבוקר. הפגישות העיקריות היו עם האמריקנים, הגרמנים והצרפתים. ישבנו איתם ודיברנו. נותר צוות שלנו שם".


לנדאו (מימין) ויתר חברי המשלחת הישראלית (צילום: סימונה הלפרין)

 

לנדאו סיפר כי לא נתקל בשרים מסוריה, לבנון או מדינות ערביות אחרות שעמן אין לישראל יחסים. "לא השתדלתי להיתקל בעמיתיי הסורים או הלבנונים", אמר. "כשדברים כאלה באים באופן טבעי, אז בסדר. אך לא אכפה על אף אחד את נוכחותי. זה לא מכובד בעיניי".

 

"הביקור היה חשוב כי בפעם הבאה שייסע שר, זו תהיה כבר הפעם השנייה", הוסיף השר. "היו כמה שדיברו על המעמד המיוחד, שאנחנו מתקרבים להקמת ארגון בינלאומי לאנרגיות מתחדשות, שיהיה צומת של מידע, וגם של פעילות עסקית. מבחינה זו, חשוב שישראל תהיה מעורבת בו כבר מהרגעים הראשונים".

 

עוד הוסיף השר, כי "אנשים שלנו היו בכינוס הקודם בשארם א-שייח. אצל אנשים לא מעטים הייתה תחושה של התרוממות רוח לגבי החשיבות של הגוף הזה. יש יותר מ-30 מדינות שחברות בו. אחרי הגרמנים והדנים, הצטרפו גם הצרפתים והאיטלקים לעניין. לא מעט כסף ומאמץ הושקע בזה. באבו דאבי עשו מאמץ גדול כדי שהמטה יישב אצלם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לנדו בכנס. לא אכפה על אף אחד את נוכחותי
צילום: סימונה הלפרין
מומלצים