שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פשיטה על יצהר בעקבות הצתת המסגד: 10 נעצרו
  יותר מ-100 אנשי כוחות ביטחון הגיעו לישיבה בהתנחלות יצהר - שם עצרו חשודים להצתת המסגד בכפר יאסוף בחודש שעבר, בהם תלמידי ישיבה. התושבים טוענים ליחס ברוטאלי

  המשטרה והשב"כ פשטו הלילה (יום ב') על יצהר ועצרו עשרה, בחשד שהיו מעורבים בין השאר בהצתת המסגד בכפר יאסוף ובעבירות נוספות. המשטרה מסרה כי צבי סוכות מיצהר, אלירן אלגלי מיצהר ושלמה גילברט מאלון מורה, כולם בני 20, חשודים בפגיעה קשה ברכוש פלסטיני. עוד בעצורים: שני תלמידי ישיבה. במהלך המעצר בוצע חיפוש בישיבה ביצהר ולדברי המשטרה נמצאו שם אמצעים אלימים, בהם דוקרנים. יצוין כי שלמה גילברט, תלמיד ביצהר, נעצר בעת ששהה בישיבת "מרכז הרב" בירושלים. עם זאת, במשטרה לא מייחסים כל מעורבות לאותה ישיבה בפרשה.

   

  נוסף לאותם חמישה חשודים בהצתת המסגד נעצרו חמישה חשודים, ארבעה מתוכם קטינים, בחשד להפרות סדר במרחב שומרון, החמישי חשוד שהפגין מול ביתו של פקח המנהל האזרחי. תושבים ביצהר סיפרו, כי יותר מ-100 אנשי כוחות ביטחון הגיעו ליישוב, כדי לעצור חשודים. לטענתם, אחד העצורים איבד את הכרתו במהלך המעצר.

   

  מקורבים לתלמידי הישיבה אמרו ל-ynet: "לאן נעלמו ארגוני זכויות האזרח? מה שהלילה היה ביצהר זה פוגרום. השוטרים לא היו מרשים לעצמם להתנהג כך עם שום אוכלוסייה במדינת ישראל, הם היכו, גרמו נזק לרכוש ואף החרימו מצלמות שתיעדו את מעשיהם. בוקר טוב איראן". בישיבת עוד יוסף חי ביצהר הגיבו: "אין ספק שמעשה ברוטאליים כאלה מקשים על שגרת החיים, אך לצערנו כבר הורגלנו לכך שהממסד רודף את רבני הישיבה ותלמידיה. התלמידים נחושים בדעתם להמשיך ללמוד ולהפיץ תורה". ממשטרת מחוז ש"י נמסר כי הם מסרבים להגיב לטענות התושבים על אלימות.

   

  ח"כ מיכאל בן ארי מהאיחוד הלאומי, תקף בעקבות המקרה את השר יצחק אהרונוביץ': "מעשי הפשע, הרצח והפדופיליה לא מדירים שינה מעיני השר לביטחון פנים, ששולח מאות שוטרים לבצע מעשי ונדליזם ביצהר, תוך הפרה בוטה של זכויות האדם והעלמת ראיות לביצוע מעשי השוטרים".

   

  הצתת המסגד, שבעקבותיה נעצרו חלק מהחשודים, אירעה ב-11 בדצמבר. במקום רוססה כתובות נאצה בעברית: "היכונו לתג מחיר ד"ש מאפי". "תג מחיר" היא הסיסמה שמלווה זה כמה חודשים פעולות תגמול שמבצעים קיצוניי המתנחלים נגד פלסטינים.

   

  בעקבות הצתת המסגד בכפר יאסוף פרצו עימותים בין כוחות צה"ל לפלסטינים באזור הכפר. עם צאת המתפללים מתפילת יום השישי, כמה מהם יידו אבנים

   לעבר כוחות צה"ל שהיו בכפר, וכתוצאה מכך נפצע לוחם מג"ב באורח קל בפניו. בתגובה ירו החיילים אש חיה וגז מדמיע. כתוצאה מהירי, נפצעו חמישה פלסטינים באורח קל.

   

  שר הביטחון, אהוד ברק, הורה עוד באותו היום למערכת הביטחון לפעול למעצר האחראים להצתה וקרא למצות עמם את הדין. מלשכת שר הביטחון נמסר כי ברק רואה בחומרה את המעשה: "מדובר במעשה קיצוני שנועד לפגוע בכל ניסיון של הממשלה לקדם תהליכים למען עתיד ישראל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים