שתף קטע נבחר

בלאט: "יש שקוראים לי קוסם, זה לא משקף"

המאמן הישראלי הוצג כמאמן אריס ופצח במורשת קרב: "השחקנים צריכים לדעת מה המועדון מייצג ולעבוד קשה. אל המלחמה היווני לימד אותנו שאפשר לנצח כל קרב"

בקיץ 2005 החליף המאמן היווני פוטיס קאציקאריס את דייויד בלאט במיזם הרוסי קצר הימים - דינמו סנט פטרבורג. ארבע וחצי שנים אחרי, זהו הישראלי שמחליף את קאציקאריס בקבוצת הפאר היוונית, אריס סלוניקי, בעלת המסורת ארוכת השנים. הערב הוא הוצג כמאמן אריס, שעשתה לעצמה שם בשנות השמונים עם ניקוס גאליס ופנאיוטיס ינאקיס האגדיים.

 

"לא אשקר, זוהי סיטואציה חדשה בשבילי", הודה בלאט בפני העיתונאים המקומיים. "זו הפעם הראשונה שאני לוקח על עצמי קבוצה בעיצומה של העונה. עם זאת, החיים מציגים בפנייך אתגרים שכאלה ואני מצפה להתמודד איתם. ואני שמח על כך שהגעתי למקום הנהדר הזה. אני נלהב מהבחירה שלי להגיע לאריס. דחיתי מספר הצעות בחודשים האחרונים ואני מאוד מרוצה מהמצב בו אני נמצא עכשיו".


דייויד בלאט. רוצה לייצג את רוח המועדון (sportime.gr)

 

"הגעתי לאריס בנסיבות לא רגילות. קודמי בתפקיד לא פוטר, אלא עזב מסיבותיו שלו (הצטרף לבילבאו הספרדית). זה אומר שיש פה בסיס טוב, אבל ברור שיש דברים שצריך לשפר. לאריס יש הגנה טובה מאוד, אבל ההתקפה צריכה לעבור שינוי. אבל הכי חשוב הוא שבאופן מסורתי יש לאריס גישה, התנהגות, לוחמנות ומאמץ. אני לא רואה שום צורך לשנות משהו בנוגע לזה. אל המלחמה היווני אריס לימד אותנו דבר אחד: צריך להמשיך להילחם. אפשר לנצח בכל קרב.

 

"הייתי פה הרבה פעמים בעבר עם קבוצות שונות ובמסגרות שונות ותמיד נתקלתי באווירה המחשמלת ביציעים. ברור שהרקע של השחקנים והמאמנים שהיו פה בעבר, כמו גם הישגי הקבוצה, מדברים בעד עצמם. לא הצטרפתי לאף קבוצה עד כה, כי לא מצאתי אף אחת שהציעה תנאים ואתגרים מתאימים. את כל האלמנטים הללו מצאתי באריס. זה כבוד גדול להיות חלק מהפרויקט הזה. סלוניקי עיר נפלאה וזה חשוב לאדם בגילי. אני מצפה לקדם את אריס בליגה היוונית והאירופית".

 

על התוכניות העתידיות שלו בקבוצתו החדשה, אמר בלאט, שמחזיק גם במשרתו כמאמן נבחרת רוסיה: "יש לנו עבודה לעשות. בנסיבות אחרות, קראו לי קוסם, אבל זה לא משקף את האמת. אין דבר שמושג ללא עבודה, מחויבות והמתמדה ואת זה אני מוכן להציע. ביחד עם השחקנים, צוות האימון, ההנהלה והאוהדים, נעשה הכל כדי להתקדם לשלב הגבוה ביותר.

 

"פילוסופיית האימון שלי מתמצה בארבע נקודות: הראשונה, לשחק חזק. השניה, לשחק כקבוצה. השלישית, לשחק כדי לנצח והרביעית, ליהנות ממה שאתה עושה. אני מנסה ליישם את היסודות הללו בכל קבוצותיי. בקבוצה כמו אריס, צריך להוסיף עוד נקודה: לדעת מה המועדון מייצג. אני מבין את זה, ובטוח שגם השחקנים הפנימו זאת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים