שתף קטע נבחר
מלכת המלכות של ישראל: שנות ה-70
למרות שלא רואים עליה, תחרות מלכת היופי של שבועון לאשה, חוגגת 60 שנים של יופי, אופנה ומצליחנות. לרגל החגיגות, החלטנו לתת לכם, הגולשים, את הזכות לבחור במלכת המלכות – את המלכה שהכי עשתה לכם את זה בששת העשורים האחרונים

והשבוע בוחרים את המלכה (יש אחת שאפילו זכתה בתואר העולמי) שהכי אהבתם בשנות ה-70 היפות, שבוע לאחר מכן נפרסם מיהי הזוכה לאותו עשור בעתון ובאתר, ולבסוף נעמיד לבחירתכם את 6 הזוכות האהובות שנבחרו כדי שתחליטו מי היא מלכת המלכות של ישראל.

 

 

 

מושית ציפורין - מלכת היופי של 1970

חיילת בת 20 וחצי מרמת גן, נקראה על שם אחי אביה, משה, שנהרג במלחמת השחרור. הייתה מהמלכות הראשונות שזנחו את הבויפרנד לאחר התחרות. גרה כמה שנים במיאמי ועם לידת הבן הבכור חזרה לארץ עם בעלה הישראלי. את התחרות היא זוכרת כ"חוויה גדולה. דגמנתי תקופה קצרה, אך לא מצאתי בזה עניין. אני ממשיכה לעקוב אחרי המלכות הזוכות גם היום".  


 

אתי אורגד - מלכת היופי של 1971

צברית בת 18 מאילת, הוגדרה כ"נערת חוף שזופה, שגדלה בחיק הטבע, הים והשמש". אחרי שנבחרה למלכת היופי אמרה: "ניגשתי לתחרות כספורט, אני לא בנויה לאיפור ולזוהר". אחרי התחרות היא התחתנה וגרה בדרא"פ ולאחר גירושיה בנתה לעצמה קריירה כמתווכת נדל"ן. "בלי התחרות היו חיי מתפתחים בכיוון שונה לגמרי, הייתי הולכת ללמוד. אבל אז היו הרבה פיתויים ואני, נערה אילתית בלי יומרות גדולות, הסתנוורתי - ונסחפתי לכיוון אחר".


 

 

אילנה גורן - מלכת היופי של 1972

בכרטיס הביקור של אילנה גורן משנת 1972, היא מתוארת כ"חיילת בת 18 וחצי מקריית מוצקין, חובבת בעלי חיים, רוקדת ריקודי עם בלהקה, בוגרת מגמה ביולוגית, שמתכננת ללמוד כימיה בטכניון אחרי שחרורה מצה"ל". לכרטיס ביקור זה נוסף תואר מלכת היופי של ישראל, וכמה חודשים לאחר מכן, גם התואר סגנית שלישית למיס יוניברס. "להיות מלכת יופי זו לא רק זכות. אלא גם תפקיד". אמרה אז. "הבחירה אפשרה לי לצאת לעולם הגדול, להכיר אנשים מתרבויות שונות, ולחוות חוויות בלתי נשכחות".


 

לימור שריר - מלכת היופי של 1973

טר"שית לימור שריר (19) התבלטה לא רק ביופי, היא היתה גם תלמידה מצטיינת. למרות איומי מחבלים על חייה בתחרות מיס תבל שנערכה באתונה, היא לא ויתרה וזכתה בתואר סגנית מיס תבל לשנת 1973. בתום שירותה הצבאי (במהלך מלחמת יום כיפור אצל אלוף פיקוד דרום דאז) היא למדה רפואה ואפילו הוציאה ספר "הבית על האגם".


 

עדנה לוי - מלכת היופי של 1974

אשקלון עלתה לראשונה על מפת היופי בזכות עדנה לוי, 18 וחצי, צברית בת לאב ממוצא הונגרי ואם ממוצא תימני, "ילדת סחוג ופפריקה", כהגדרתה. אחרי הזכייה אומנם הגיעו הצעות לדוגמנות, אבל היא נישאה לחבר הקצין, ואת שש השנים הבאות עשתה בניגריה, לשם יצא בעלה בשליחות. בשובם ארצה עברו להתגורר בראשון לציון. "אני לא מזלזלת באסתטיקה, אבל מעולם לא סגדתי ליופי כערך בפני עצמו. אם יש בי תחושת החמצה, זה על כך שאני, שהוגדרתי תלמידה מחוננת, לא ניצלתי את היכולות שלי עד הסוף".


 

אורית קופר - מלכת היופי של 1975

חיילת ילידת ירושלים הבירה, שלקראת התחרות השילה מספר לא מבוטל של קילוגרמים ממשקלה. היא הקימה משפחה וילדה ילדים, ורק לאחר שגדלו, הירשתה לעצמה לצאת לעבודה בלי יסורי מצפון. היא הקימה עם שותפה חברה למתנות וקידום מכירות, אותה היא מגדירה "עסק יצירתי".


 

רינה מור - מלכת היופי של 1976

משנת 1950 ועד שנת 1998, במשך 47 שנים תמימות, החזיקה רינה מור בתואר "מיס תבל" הישראלית היחידה (עד לזכייתה של לינור אברג'יל בתחרות המקבילה, מיס עולם). רינה, ילידת קריית טבעון, הגיעה לתחרות במדי סמלת בגדנ"ע אוויר, שם שירתה כמדריכה לבניית טיסנים ואווירודינמיקה. בשלב מיון המועמדות שקלה 62 ק"ג. המארגנים שלחו אותה לעשות דיאטה חריפה, שבזכותה, עם 50 ק"ג של יופי מהמם, קטפה בקלות את כתר מלכת היופי. לתחרות מיס תבל המריאה ללא ציפיות מיוחדות, אך כשהפכה למיס תבל הישראלית הראשונה בהיסטוריה, ההלם היה מוחלט. "אמרו לי שבשנת המלכות ארוויח מיליון. מי חלם שאהיה מיליונרית בגיל עשרים?!", מלמלה. במהלך שנת המלכות העולמית הקסומה התרועעה רינה עם נשיאים, מלכים וכוכבי בידור. בכל מקום נפרש לרגליה שטיח אדום, כיאה למלכה, אך רינה לא הסתחררה, כשהיא מבטיחה לעצמה שוב ושוב: "אני לא אהיה נערת זוהר. אני רוצה להקים משפחה וללמוד משפטים". כיום היא משפטנית ואין לה צורך או רצון להתרפק על העבר: "אני בתקופה אחרת לגמרי של חיי".


 

זהבה ורדי - מלכת היופי של 1977

 צברית בת 21 מקריית ביאליק, 170 ס"מ. לקראת התחרות עשתה דיאטה רצחנית והגיעה ל-57 ק"ג. במהלך שנת המלכות נישאה, ומההבטחות שפיזרה בליל הבחירה, לא קיימה רק אחת: היא הבטיחה לבעלה ארבעה ילדים, וילדה רק שלושה. לאחר שנת המלכות שבה ללמוד הוראה לגיל הרך והכיתות הנמוכות. מאוחר יותר, היתה מחנכת בבי"ס יסודי בקריית ביאליק, עשתה פסק זמן קצר לטובת קריירה בשיווק, ושבה לעסוק בחינוך. ב-1998 אמרה: "מראש התייחסתי לתחרות כאל ספורט, בלי יומרות לזכות. נהניתי מכל רגע, אבל ידעתי שאני רוצה חתונה ומשפחה, ואני משוכנעת שעשיתי את הבחירה הנכונה".


 

דורית ילינק - מלכת היופי של 1978

טיל יופי צפוני נוסף משוגר למרכז הארץ: הפעם זו דורית ילינק, חיילת בת 19 וחצי, משכונת בת גלים בחיפה. דורית לא רצתה להעמיד את יופיה למבחן, אבל כאן התערב החבר, אריה פרידמן, וכמעט הכריח אותה להשתתף. בתחרות מיס תבל שהתקיימה במקסיקו, התברגה בשישייה הראשונה. כששבה לארץ נישאה לאריה, סיימה תואר ראשון במדעי המדינה, ילדה את בתם הבכורה ורק בגיל 25 פתחה בקריירת דוגמנות. אחרי הלידה הרביעית, והיא בשיא הביקוש, החליטה לפרוש מהמסלול, "כי הגעתי לרוויה וכל בנות דורי עזבו לפני".


 

ורד פולגר - מלכת היופי של 1979

שוב חיפה המלכותית: ורד פולגר, שביעיסטית בת 17 במגמה ביולוגית מתימטית, שהגיעה לתחרות לגמרי במקרה, ואף חשבה ברצינות לפרוש במהלכה. "היו לי התלבטויות עם עצמי. לבסוף החלטתי שיופי, בשילוב עם יכולת ביטוי, זה כוח". 

כילדה, היא מגלה, היתה ממש מכוערת. "צמחתי נורא מהר, הרכבתי משקפיים, ונראיתי כמו פרופסור. עכשיו, כשכולם אומרים לי שאני יפה, נורא חשוב לי שיתייחסו גם לדברים שאינם חיצוניים". אחרי השחרור מצה"ל למדה משפטים, עבדה תקופה מסוימת כעורכת דין והפכה רשמת בבית המשפט. בגיל 36 מונתה שופטת בבית הדין האזורי לעבודה בנצרת.


 

 


 פורסם לראשונה 21/01/2010 11:26

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לימור שריר מלכת היופי ב-1973
עדנה לוי מלכת היופי 1974
אורית קופר מלכת היופי ב-1975
רינה מור מלכת היופי ב-1976
זהבה ורדי מלכת היופי ב-1977
דורית ילינק מלכת היופי ב-1978
ורד פולגר מלכת היופי ב-1979
לאשה בפייסבוק
מומלצים