שתף קטע נבחר

קרן המטבע: תקציב ישראל הוא דוגמה ומופת

חברי המשלחת של דירקטוריון קרן המטבע הבינלאומית, שביקרו לאחרונה בישראל ונפגשו עם ראשי המשק, חיברו דו"ח שבו הם מגדירים את המדיניות התקציבית של ישראל כ"דוגמה ומופת למדיניות הנכונה המתחייבת בתנאי המשבר שידע העולם"

דו"ח הדירקטוריון של קרן המטבע הבינלאומית על מצב המשק הישראלי ב-2009, משבח את המדיניות התקציבית של הממשלה והמדיניות המוניטרית של בנק ישראל שהיו "תשובה הולמת וצעדים נכונים שהתבקשו בהתמודדות עם המשבר הפיננסי והכלכלי העולמי".

 

דירקטוריון הקרן ציין כי הצעדים שנקטו ראשי המשק הישראלי הלכה למעשה "יכולים להוות דוגמה ומופת למדיניות הנכונה המתחייבת בתנאי המשבר שידע העולם". ל-ynet נודע כי בראש משבחי מדיניות התקציב והבנק המרכזי עמדו נציגי ארה"ב וצרפת.

 

עוד נודע מהדו"ח כי דירקטוריון הקרן תומך בהחלטת האוצר להנהיג תקציב דו-שנתי לשנים 2010-2009. לדעת מנהלי קרן המטבע, המתכונת הדו-שנתית עשויה להגביר את היציבות הכלכלית בצמצום מצבי האי-וודאות בהתפתחות כלכלת ישראל.

 

מחברי הדו"ח הם חברי משלחת הדירקטוריון, שערכו לא מכבר בישראל את הביקורת השנתית הקבועה על מצב המשק. הם נתנו ביטוי ראשוני להתרשמותם החיובית כבר בסיכום הביקור, שנערך במעמד שר האוצר יובל שטייניץ ונגיד בנק ישראל סטנלי פישר.

 

הביקורת נערכה בסדרה ארוכה של שיחות עם הצמרת הכלכלית בממשל וראשי המגזרים השונים במשק. המרואיינים נדרשו להשיב לשאלות שעלו מבדיקה מוקדמת ויסודית של תהליכי קבלת ההחלטות שתועדו במסמכים שנאספו במהלך השנה מלבד אלה שניתנו למשלחת בעת הביקור.

 

גילוי השבחים שדירקטוריון הקרן חולק למתכונת התקציב הדו-שנתי סותר את הביקורת המקומית הגוברת נגדה, שאחד משיאיה היה אתמול בוועדת הכספים. בוועדה נאמר כי מה שהיה נכון וטוב בשעת חירום של המשבר הכלכלי, ספק אם ראוי להמשך במצב שהתהפך, והוא ראוי לפחות לבחינה מחודשת.

פורסם לראשונה 19/01/2010 20:15

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התקציב הדו-שנתי זוכה למחמאות
מומלצים