שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שר התיירות האיראני לחץ יד לשר מיסז'ניקוב
  אחרי שהוצגו זה בפני זה בכינוס במדריד, השר האיראני בקאי לא נרתע מקרבתו של שר התיירות, שאמר לו: "שנינו מאותו אזור ותיירות יכולה להיות גשר לשלום". מוקדם יותר הוא זכה להזמנה מפתיעה בביתן האיראני ביריד: "יש לנו אתרים מופלאים, אתה מוזמן"

  רוח מפתיעה של שלום מטהרן: שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, פגש בצהריים (יום ד') במדריד את שר התיירות האיראני חמיד בקאי. השניים לחצו יד לאחר שהוצגו זה בפני זה, במסגרת קבלת הפנים של מלך ספרד ורעייתו. מוקדם יותר גם זכה מיסז'ניקוב להזמנה מנציג איראני רשמי בביתן יריד תיירות בעיר.

   

  במעמד עשרות שרי תיירות מהעולם, אמר מיסז'ניקוב לבקאי: "שנינו מאותו אזור ותיירות יכולה להיות גשר לשלום. העם בישראל רואה בעם האיראני ידיד, אך חשוב שנשיא איראן יחדול מההסתה הפרועה נגד ישראל ויחזיר את איראן למשפחת העמים".

   

  בקאי הוא מחליפו של אספנדיאר רחים משאי, מי שהיה סגנו של הנשיא מחמוד אחמדינג'אד, ונראה שהוא הולך בעקבותיו. משאי התבטא בעבר באופן מפתיע כשאמר: "אנחנו ידידי העם בישראל".


  מיסז'ניקוב והנציג האיראני ביריד, היום במדריד (צילום: אמנון ליברמן)

   

  מיסז'ניקוב חנך הבוקר את הביתן הישראלי ביריד "Fitur" במדריד, ובהמשך ערך סיור בביתנים של המדינות המציגות, בין היתר גם בזה של ירדן, של הרשות הפלסטינית, של מרוקו ומצרים. בביתן הפלסטיני ביריד שמע גם שבקרוב צפוי להגיע ראש ממשלתם סלאם פיאד, ושוחח עם מנכ"ל משרד התיירות הפלסטיני על שיתוף פעולה עתידי.

   

  לאחר מכן הגיע השר לביתן האיראני. תחילה היססו הנציגים אם לקבל את פניו, אולם לבסוף התייצב מולו מנהל הביתן. זה נמנע מלתת את כרטיס הביקור אמנם,

   אך לחץ את ידו של מיסז'ניקוב בחום והזמין אותו לבקר באיספהן ובשיראז: "יש לנו אתרי טבע ותרבות מופלאים, אתה מוזמן לבוא ולבקר", אמר - לא ברור אם לצאת ידי חובה או מתוך רצון אמיתי וכן לשנות את היחסים המתוחים בין ישראל לממשל אחמדינג'אד.

   

  מיסז'ניקוב השיב לו: "אני מאמין שעוד יבוא יום שגם שר מישראל, כמו אזרחי המדינה האחרים, יוכלו לבקר ולהנות באיראן".

   

  לעומת זאת, בביתן הסורי זכתה פמליית שר התיירות, הכוללת את שגריר ישראל בספרד, רפאל שוץ, להתעלמות מצד המציגים. מיסז'ניקוב צפוי להתארח גם בקבלת פנים של מלך ומלכת ספרד ושרי המדינות המשתתפות ביריד הגדול ביותר באירופה בתחום התיירות.


  פורסם לראשונה 20/01/2010 13:05

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  השר מיסז'ניקוב
  צילום: אלכס קולומיסקי
  חמיד בקאי. ידיד ישראל
  מומלצים