שתף קטע נבחר

נתניהו: המסתננים מושכים אותנו לעולם השלישי

ראש הממשלה דיבר עם תעשיינים על הקמת הגדר בגבול מצרים: "הפכנו למדינת העולם הראשון היחידה כמעט שאפשר להגיע ברגל מהעולם השלישי". הוא הזהיר מ"נחשול של פליטים שמאיימים לשטוף את ההישגים שלנו ולפגוע בקיום שלנו כמדינה יהודית ודמוקרטית". מוקד הסיוע לזרים: "יהודים בעמדות מפתח שכחו שהוריהם היו פליטים"

"המסתננים גורמים לנזק תרבותי, חברתי וכלכלי, ומושכים אותנו לעולם השלישי". כך הזהיר הבוקר (יום ה') ראש הממשלה בנימין נתניהו, בנאומו באסיפה הכללית של התאחדות התעשיינים.

 

"אנחנו סובלים מבעיה שנובעת דווקא מההצלחה הכלכלית של ישראל", הסביר נתניהו את בעייתיות הגבול הפרוץ עם מצרים.

"הפכנו למדינת העולם הראשון היחידה כמעט שאפשר להגיע ברגל מהעולם השלישי. אנחנו מוצפים בנחשול של פליטים שמאיימים לשטוף את ההישגים שלנו ולפגוע בקיום שלנו כמדינה יהודית ודמוקרטית".

 

"מי שמסתובב היום בערד, באילת ואפילו בדרום תל אביב, יכול לראות במו עיניו את הנחשול הזה ואת השינוי שהוא יוצר", אמר ראש הממשלה. "הם גורמים לנזק כלכלי-חברתי ותרבותי ומאיימים להוריד אותנו בחזרה לרמה של עולם שלישי. הם תופסים את מקומות העבודה של הישראלים החלשים ביותר".

  

נתניהו ציין כי הממשלה מתכוונת לפעול להקמת מכשול פיזי בין ישראל למצרים שימנע את אותו "שיטפון". "אתם (התעשיינים) לא תאהבו את זה, אבל אנחנו מתכוונים לחוקק חקיקה נוקשה ולבצע אכיפה נוקשה נגד העסקה בלתי חוקית של מסתננים ועובדים זרים", הזהיר את שומעיו.

 

במוקד הסיוע לעובדים זרים זעמו על דבריו של ראש הממשלה. "הסכנה למדינה היהודית היא לא הפליטים, אלא היהודים הרבים בעמדות מפתח ששכחו שהוריהם היו פליטים, ושמשחירים את שמם של הנרדפים כדי להלבין את כניעתם לתאגידי כח אדם", נמסר מטעם הארגון.

 

כפי שפורסם לראשונה ב-ynet, הטענות אודות הצורך בסגירת הגבול הועלו על ידי ראש הממשלה

בדיון שבו קיבל את ההחלטה לבנות מכשול פיזי משמעותי בגבול מצרים. "זו החלטה אסטרטגית, שתבטיח את אופייה היהודי והדמוקרטי של מדינת ישראל", אמר אז והבטיח: "ישראל תישאר פתוחה לפליטי חרב, אך לא תיתן להשתמש בגבולותיה כדי להציף אותה בעובדים זרים בלתי חוקיים".

  

ראש הממשלה דיבר לאחרונה רבות על הצורך בפתרון בעיית הגבול הפרוץ, שנמשכת שנים. בעבר כבר הוגשו תוכניות שונות שכללו מכשול קרקעי בצורת גדר, אך אלה לא בוצעו - מטעמי תקציב בעיקר. במקביל לבניית הגדר, הוטל על השר לביטחון פנים להוביל הצעת חוק שתחמיר את העונשים על המסייעים למסתננים, מלינים ומסיעים. הצעת חוק זאת, הגורסת הכבדת עונש המאסר משתי שנות מאסר לשלוש מינימום והטלת קנסות כבדים, נמצאת כבר בשלבי חקיקה.

 

בהכנת הידיעה השתתפה יעל ברנובסקי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מדינת עולם שלישי. נתניהו
צילום: אסף שילה, ישראל סאן
מומלצים