שתף קטע נבחר

כשמופז דיבר על פריימריז, לבני עשתה שופינג

יו"ר קדימה מתקשה להתרגש מקריאותיו של שאול מופז להקדמת הפריימריז. כאשר חברי הכנסת ממפלגתה נועדו בבית המפלגה ודנו בנושא, היא פשטה על חנות בגדים בתל-אביב

בזמן שח"כ שאול מופז "התלבש" על עניין הפריימריז, ניצלה יו"ר קדימה, ציפי לבני, את הזמן למדידות ברשת אופנה לנשים בקניון "גן העיר" בתל-אביב.

 

הוועדה לענייני מפלגה של קדימה התכנסה אחר הצהריים בבית המפלגה בפתח תקווה כדי לדון באפשרות הקדמת הפריימריז. רוב חברי הכנסת הגיעו מלבד לבני, דליה איציק ועוד כמה. מופז דרש פריימריז תוך שלושה עד שישה חודשים. יו"ר הוועדה לענייני מפלגה, צחי הנגבי, לא הציג הצעה מגובשת, וכעבור כמה שעות החליט על נעילה מוקדמת של הוועדה, לאחר שהובא לידיעתו כי הישיבה מועברת בשידור חי באתר הפעילים "יאללה קדימה". מקורבי מופז טענו כי "זה היה רק תירוץ לפוצץ את הישיבה".

 

לדברי הח"כים, ייתכן שבסופו של דבר ינסו להגיע לפשרה בנוגע למועד ההקדמה, אולי לקראת 2011 או סוף 2010. לדעת רוב הדוברים, אין מקום לפריימריז בחודשים הקרובים. ח"כ עתניאל שנלר, שצידד בהקדמת הפריימריז, קרא למנהיגים המתמודדים "להודיע מראש שיתייצבו מאחורי כל מנהיג שייבחר".

 

גורמים המקורבים ליו"ר המפלגה אמרו אמש ל-ynet כי אם מופז לא מוכן לקבל את מנהיגותה, הוא יכול לעזוב: "היא יוצאת לקרב בעניין הזה ולא תוותר". אותם מקורבים ציינו ש"אין שום כוונה לאפשר קיום פריימריז בתקופה הקרובה, בוודאי שלא בשלושת החודשים הקרובים, וספק רב אם במהלך שנת 2010". לבני אמרה לגורמים בכירים במפלגתה בעניין מופז: "הוא יכול להסיק מסקנות, אם הוא לא מקבל את המנהיגות שלי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ציפי לבני. עשתה שופינג
צילום: עופר עמרם
שאול מופז
צילום: גיל יוחנן
מומלצים