שתף קטע נבחר

דיווח: חיזבאללה העלה כוננות בצל חשש מישראל

"א-שרק אל-אווסט" דיווח כי הגברת הכוננות נעשתה על רקע תימרונים שמקיים צה"ל. החשש הוא מפעילות-פתע של ישראל. עוד דווח כי סוריה גייסה אנשי מילואים השוהים בלבנון

ארגון חיזבאללה העלה את הכוננות בקרב שורותיו. כך דיווח הבוקר (יום ו') העיתון "א-שרק אל-אווסט", שטוען כי המהלך נעשה בשל תימרונים שמקיים צה"ל בצפון. על פי הדיווח, הארגון העלה כוננות והורה לאנשיו לנקוט בצעדי "זהירות כלליים", מחשש לפעילות פתע ישראלית שתפגע במיפקדות חיזבאללה ובמוצביו. אותו עיתון דיווח מוקדם יותר השבוע כי ישראל העבירה מסר מרגיע ללבנון, כהכנה לתרגיל.

  

גורם בארגון אמר לעיתון: "ישראל הרגילה אותנו לתוקפנות ואנחנו הרגלנו

אותה לעמוד על המשמר, ולכך שאנחנו אורבים לה, וכך נעשה".

 

אותו גורם סירב לאשר או להכחיש את הידיעות על הגברת כוננות בקרב חיזבאללה, אך העיתון דיווח בהקשר זה כי הארגון העלה את הכוננות לא רק באזור דרום לבנון אלא במקומות נוספים ובכללם ברכסים במזרח ובמערב לבנון, המשקיפים על בקעת הלבנון – המעוז החשוב ביותר של חיזבאללה במדינה.

 

על פי אותו דיווח, הכוננות בקרב אנשי חיזבאללה אינה כוללת את המרכזים

האזרחיים של הארגון, וכי העובדים במרכזים אלה ממשיכים למלא את תפקידם כשגרה.

  

בתוך כך ציין העיתון כי לפי מספר דיווחים סוריה החלה לגייס מילואים. במסגרת המהלך נעשה גיוס מקרב פועלים החיים בלבנון. על פי הדיווח, אותם פועלים נתבקשו לשוב לסוריה ולהגיע למרכזי הגיוס שנקבעו להם בצווים. העיתון לא הצליח להשיג את תגובתה של דמשק למידע הזה ואין אישור רשמי לדיווח מכל מקור אחר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אנשי חיזבאללה. ארכיון
צילום: רויטרס
מומלצים