שתף קטע נבחר

בני עקיבא העולמית: החרמת הטקס – מקוממת

דניאל גולדמן, יו"ר בני העקיבא העולמית, מביע צער על הכרעת ההנהלה הארצית של התנועה שלא להשתתף בטקס הזיכרון לשיירת הל"ה בגלל הופעת נשים: "אהבת האדם וכלל הציבור חשובים יותר מהחמרות דתיות"

בני עקיבא העולמית נגד ההנהלה הארצית: בעקבות חשיפת ynet על החלטת תנועת הנוער הדתית להחרים את טקס הזיכרון ללוחמי שיירת הל"ה בגלל הופעת נשים, תוקף יו"ר בני עקיבא העולמית את נציגיה בארץ, שלטענתו מאמצים חומרות הלכתיות על חשבון ערכים חשובים יותר. 

 

בהודעה שפרסם היו"ר, דניאל גולדמן, הוא הביע צער על הכרעתו של מזכ"ל בני עקיבא הרב בני נכטיילר, וכינה אותה "מקוממת". לדבריו, חניכי התנועה ברחבי העולם נוהגים להשתתף בכל האירועים הקהילתיים והציבוריים גם כאשר אלה אינם לרוחם. "בני עקיבא אמונה על הערך העליון של אהבת העם וכלל הציבור, והם חשובים יותר מהחמרות דתיות כלשהן".

 

אתמול פורסם לראשונה ב-ynet כי תנועת בני עקיבא ביטלה את השתתפותה באירוע הזיכרון המסורתי ללוחמי "שיירת הל"ה" שנהרגו בתש"ח בדרכם לגוש עציון, זאת בשל הופעת להקה צבאית, הכוללת שירת נשים שתיערך בו, במקום זאת יקיימו חניכי תנועת הנוער הדתית טקס נפרד ובכך ייבדלו מאלפי המשתתפים – בהם נציגי צה"ל ומשרד הביטחון – שצפויים להשתתף באירוע המרכזי. הוא היה אמור להתקיים הערב, אך נדחה בשבוע בשל תנאי מזג האוויר.  

 

ב"צעדת הל"ה",

הנערכת בשנים האחרונות בסמוך לתאריך נפילת הלוחמים, משחזרים המשתתפים את מסלולם של אנשי הפלמ"ח וההגנה וצועדים במשך הלילה מקיבוץ נתיב הל"ה אל גבעת הקרב – שם נערך טקס זיכרון עם הזריחה. השנה הוחלט לסיימו בהופעה של להקה צבאית בשירי ארץ ישראל – דבר שנתקל בהתנגדות מצד בני עקיבא, המקפידה שלא לחשוף את חניכיה לשירת נשים. 

 

בין המארגנים במועצת גוש עציון להנהלה הארצית של התנועה התפתח עימות סביב ההחלטה ובמועצה סירבו לבטל את ההופעה. לבסוף הוחלט כי החניכים יצעדו בנפרד כשלוש שעות מוקדם יותר ויקיימו טקס עצמאי בגבעת הקרב לפנות בוקר. מייד לאחר מכן יקיימו יתר המשתתפים – תלמידי בתי ספר דתיים וחילונים ממקומות שונים בארץ ונציגים רשמיים של צה"ל – את האירוע המרכזי.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האירווזיון השנתי של בני עקיבא העולמי
צילום: בני עקיבא העולמית
מומלצים