שתף קטע נבחר

מובארק נגד איראן וקטאר: זכותנו לבנות גדר

בנאום לרגל "יום המשטרה" בקהיר, נשיא מצרים תקף במרומז גם את "אל ג'זירה", על רקע המשך בניית המחסום התת-קרקעי בגבול עם עזה. "אם נרצה - נשיב להם מנה אחת אפיים, אבל אנחנו לא מתנשאים על קטנטנים"

למרות ההפגנות נגדו ברחבי העולם הערבי , נשיא מצרים, חוסני מובארק, מציג קו תקיף ומודיע שימשיך בבניית גדר הפלדה התת-קרקעית בגבול עם רצועת עזה. בנאום שנשא היום (א') הוא תקף במרומז את חמאס, וכיוון את דבריו נגד "לקמפיינים שקופים מצד כוחות ערביים ואזוריים" - ככל הנראה איראן ורשת הטלוויזיה הקטארית "אל ג'זירה".

 

בנאום פומבי ב"אקדמיית מובארק לביטחון" לרגל "יום המשטרה" במצרים, הנשיא המצרי אמר כי "הביצורים לאורך גבולנו המזרחי הן פעולות ריבוניות מצריות. לא נסכים להיכנס לוויכוח עם איש על כך, יהיה אשר יהיה".


הפגנה נגד מצרים בלבנון, לפני כשבוע (צילום: AP)

 

בנאומו, ששודר גם בטלוויזיה הממלכתית של מצרים, הוא תקף במרומז את איראן ואת בעלות בריתה בעולם הערבי, בכלל זה ככל הנראה גם את קטאר ורשת אל-ג'זירה המשדרת מתחומה, ומסקרת באינטנסיביות את בניית הגדר והמחאה הפלסטינית. "מצרים נתונה מדי יום לקמפיינים שקופים מצד כוחות ערביים ואזוריים אשר מעולם לא הקריבו את מה שהקריבה מצרים לטובת פלסטין ועמה, ומסתפקים ב'ניפוח' בכל הקשור לסוגייה הפלסטינית וסחר בסבל הפלסטינים", אמר.

 

מובארק המשיך והדגיש כי ארצו דוחה על הסף את הלחצים ו"מסע הסחטנות", ולא תתיר לכאוס להתחולל לאורך גבולה או לטרור וחורבן להתרחש בשטחה. לדבריו, "בידי מצרים מידע מהימן על אלה אשר מוציאים לפועל את הקמפיינים הללו ומארגנים עצרות ונאומים כדי לתקוף את מצרים במדינה אחות. אם נרצה - נשיב להם מנה אחת אפיים. אבל אנחנו לא מתנשאים על קטנטנים".

 

עוד הוא הוסיף כי הגדר תגן על מצרים מפני התקפות טרור כמו אלה שפגעו בטאבה, שארם א-שייח וקהיר. מובארק ציין כי בידיו מידע לפיו מבצעי אותם הפיגועים באו דרך אותו הגבול, והוא לא יתיר לפגוע בביטחונה הלאומי של מצרים בשום צורה: "טועה מי שעוצם את עיניו נוכח הסלמת הסכסוכים העדתיים סביבנו, באזור הערבי, באפריקה ובעולם".

 

מובארק הדגיש כי העמידה מול הטרור, הקיצוניות וההסתה היא אתגר עיקרי עבור ביטחונה הלאומי של מצרים, "אולם אין זה האתגר היחיד מולו אנו נמצאים באזורנו ובעולם שסביבנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מובארק. "הם לא הקריבו כמונו למען הפלסטינים"
צילום: רויטרס
הפגנה נגד מובארק בירדן
צילום: רויטרס
מומלצים