שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בבית הלבן משוכנעים: כהונת ברננקי תוארך

  קצת נחת לנשיא אובמה: בסנאט מעריכים כי יו"ר הפד הנתמך ע"י הנשיא ייבחר לכהונה נוספת. אי הוודאות לגבי הארכת הכהונה גבר לאחר שאובמה אמר כי הוא מעוניין בהגבלות חדשות על הבנקים הגדולים במדינה

  פקידים בכירים בבית הלבן ומנהיגים בסנאט משוכנעים כי יו"ר הפדרל ריזרב, בן ברננקי, ייבחר לכהונה נוספת של 4 שנים כנגיד הבנק המרכזי של ארה"ב. כהונתו של ברננקי תסתיים ב-31 בינואר וההצבעה בסנאט תתקיים עד סוף השבוע. 

   

  דובר הבית הלבן, רוברט גיבס, אמר כי אישור הכהונה הנוספת הכרחית להבטיח יציבות במערכת הפיננסית. לדבריו, המחוקקים ישלחו מסר שלילי למערכת הפיננסית אם יתיחסו לנושא במישור הפוליטי.  

   

  לדברי בכירה בבית הלבן, ואלרי ג'ארט, מנהיג הרוב הסנאט (לפי שעה), הסנטור הדמוקרטי הארי ריד מנבדה, הודיע לנשיא כי הסנאט יאשר את הארכת כהונתו של ברננקי. 

   

  מנהיג הרפובליקנים בסנאט, מישט מק'ונל מקנטאקי, אמר כי הוא צופה שהארכת הכהונה תוארך וכי תהיה לך הסכמה רחבה מצד חברי שתי המפלגות. 

   

  יו"ר ועדת הבנקאות של הסנאט, כריס דוד, ויו"ר ועדת התקציב לשעבר, ג'אד גרג, אמרו כי אין ספק שברננקי הוא האיש שיצליח לאושש את כלכלת ארה"ב בעקבות המשבר הכלכלי.

   

  אתמול טלפן הנשיא ברק אובמה לכמה גורמים בכירים בסנאט, כדי לשוחח עמם על מינויו של ברננקי לכהונה נוספת.

   

  שלשום אמר הנשיא שהוא בטוח כי ברננקי יזכה לכהונה שנייה. אובמה ממשיך לחשוב שברננקי הוא "האיש הטוב ביותר לתפקיד ויאושר על ידי הסנאט של ארה"ב", אמר דובר הבית הלבן ביל ברטון לכתבים.

   

  אי הוודאות לגבי מינויו של ברננקי גדל לאחר שאובמה אמר, כי הוא מעוניין בהגבלות חדשות על הבנקים הגדולים במדינה, לרבות הפרדת בנקאות להשקעות מפעילות קמעונאית והגבלת המסחר לכספי לקוחות בלבד. 

   

  ברננקי (55) הוריד את שיעור הריבית בארה"ב קרוב מאוד ל-0% והזרים יותר מטריליון דולר לתוך המערכת הבנקאית. כמו כן הוא מנע את נפילתם של בנק ההשקעות בר סטרנס וענקית הביטוח AIG. כעת על ברננקי להחזיר את הכלכלה הגדולה בעולם חזרה למסלול של צמיחה בר קיימא ולהפחית את שיעור האבטלה המתקרב ל-10%, בד בבד עם הצורך החשוב להקטין את מאזן הבנק המרכזי כדי למנוע עלייה חדה בקצב האינפלציה, כך מעריכים כלכלנים

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים