שתף קטע נבחר

מלכת המלכות של ישראל: שנות ה-90
למרות שלא רואים עליה, תחרות מלכת היופי של שבועון לאשה, חוגגת 60 שנים של יופי, אופנה ומצליחנות. לרגל החגיגות, החלטנו לתת לכם, הגולשים, את הזכות לבחור במלכת המלכות – את המלכה שהכי עשתה לכם את זה בששת העשורים האחרונים

אחרי שבחרנו את מלכת שנות ה-50, שנות ה-60, שנות ה-70 ושנות ה-80 (ההצבעה עדיין פתוחה, אם מתחשק לכם להקליק), השבוע בוחרים את המלכה שהכי אהבתם בשנות ה-90. בשבוע לאחר מכן נפרסם מיהי הזוכה לאותו עשור בעתון ובאתר, ולבסוף נעמיד לבחירתכם את 6 הזוכות האהובות שנבחרו כדי שתחליטו מי היא מלכת המלכות של ישראל.

 

 

 
 

איבונה קרוגליאק – מלכת היופי ב-1990

בת ה-19, מבת ים, הגיעה ארצה בגיל שנתיים. אחרי ההכתרה אמרה: "קיוויתי להיות המלכה, אבל עד הרגע האחרון לא האמנתי שזה יקרה". על מיתוס הבלונדינית היפה והטיפשה אמרה באחד הראיונות: "אלה שמכירים אותי, לא חושבים כך. ראיתי עולם, למדתי הרבה, ספגתי חוויות".


 

מירי גולדפרב – מלכת היופי ב-1991

שש שנים הייתה מירי גולדפרב חברה בנבחרת ישראל בהתעמלות אמנותית, עד שנאלצה לפרוש בגיל 18 בגלל בעיות גב. "אם היו אומרים לי אז, שכעבור שלוש שנים אהיה מלכת היופי של ישראל, הייתי חושבת שצוחקים עלי", אמרה אחרי ההכתרה.

 


 

רווית אסף – מלכת היופי ב-1992

בת ה-18 מראשון לציון הפכה להיות מלכת היופי בעיצומן של בחינות הבגרות. "אני לא מעכלת את מה שעובר עלי, קשה לי להאמין שאייצג מדינה שלמה", אמרה שעה קלה אחרי ההכתרה. "ברגע שהבנתי שזכיתי, כמעט מעדתי על הבמה". מתחרות מיס עולם שבה עם תואר "הנערה הפוטוגנית ביותר".


 

יאנה חודריקר – מלכת היופי ב-1993

בת ה-20, שעלתה שנתיים קודם לכן מאוקראינה, הייתה הנציגה הראשונה של גלי העלייה ממדינות חבר העמים בנבחרת היופי המלכותית של ישראל. "הקליטה בארץ הייתה קשה משתיארנו לעצמנו", סיפרה לאחר ההכתרה. "היום אני מרגישה ישראלית לגמרי, והפרק הישראלי שלי התחיל כשהתקבלתי כאן לאוניברסיטה. הרגע שבו הפכתי למלכת יופי, היה רגע השיא השני שלי. הרגשתי כאילו העולם נפתח בפני. החלום שלי הוא לשלב לימודי ביולוגיה ופסיכולוגיה".


 

רוית ירקוני – מלכת היופי ב-1994

היפהפיה בת ה-21 מגבעתיים הגיעה לתחרות לאחר שהחבר המליץ עליה, ללא ידיעתה. "הגעתי לתחרות נחושה לעשות הכל כדי לנצח" היא גילתה, "לא הסכמתי להתפשר על כל תואר אחר".


 

 

יאנה קלמן – מלכת היופי ב-1995

בת ה-20 מרמת גן, עלתה לארץ שנתיים קודם לתחרות מסיביר. מלכת היופי הטרייה ריגשה את הקהל, כשסיפרה על עבודתה כאחות מעשית במחלקה האונקולוגית בבית החולים איכילוב. אחר כך, כשהוכרז שמה כזוכה, התרגשה היא עצמה: "כמעט נפלתי על הבמה, קיוויתי רק שלא אתעלף".


 

טלי לוונטל – מלכת היופי ב-1996

השמיניסטית בת ה-17 וחצי מעיר הכרמל, חידשה את מסורת היופי מהעיר הצפונית, אחרי היעדרות בשנים שלפני. "סבתי אמרה עוד כשהייתי תינוקת, שיום אחד אהיה מלכת היופי. חודשיים לפני התחרות היא נפטרה, ולא זכתה לראות שהנבואה התגשמה", סיפרה.


 

מירית גרינברג – מלכת היופי ב-1997

"לא הספקתי לעכל, אבל זה הלילה המאושר בחיי. בבת אחת נעשיתי סלבריטי". נאום ההכתרה של מירית גרינברג, שמיניסטית בת 18 במגמת תקשורת. זמן מה אחרי התחרות אמרה: "הייתה לי שנה מלאת עניין וסיפוק, עם הרבה הכרויות. בתוכי לא השתניתי. יש לי אותם חברים, אבל חיי בהחלט השתנו לטובה".


 

לינור אברג'יל – מלכת היופי ב-1998

22 שנה אחרי הזכייה ההיסטורית של רינה מור בתואר מיס תבל, עשתה זאת גם לינור אברג'יל בת ה-18 מנתניה, ובגדול. היא הוכתרה בתואר מיס עולם לשנת 1998, והייתה לישראלית השנייה הנחשבת ל"אישה היפה בעולם". "זו הרגשה שונה לקום בבוקר אחרי התחרות כמלכת יופי, אבל אני מכירה את עצמי ובטוחה, שמייד אזכור שאני לינור מכיתה י"ב בנתניה. אני חושבת שלא אשתנה, ואם כן, אז רק לטובה", אמרה מיד אחרי הזכייה. אבל גם בחלומותיה הפרועים לא שיערה, כי בטרם תחלוף השנה – ישתנו חייה לבלי הכר. זה קרה בסוף נובמבר 1998, בתחרות מיס עולם, שהתקיימה באיי סיישל. "באתי בשביל הספורט, ועד יום התחרות בכלל לא הייתי בלחץ", שחזרה את מהלך האירועים. ואז הגיע הרגע הגורלי, המנחה הכריז: And the winner is Miss Israel, והדבר הראשון שחלף במוחה של לינור היה "אלוהים, עשיתי את זה!". כשהונח כתר היהלומים לראשה המתולתל, היא צנחה לתוך הכס המלכותי ופרצה בבכי חסר מעצורים. "הרגשתי שאני מרחפת, כאילו זו לא אני", הודתה המלכה הטרייה. רק כעבור כמה שבועות נחשפה המסכת הנוראה של ייסורים שעברה לינור באותם ימים: חודש לפני תחרות "מיס עולם", בעת ששהתה במילנו לצורך עבודות דוגמנות, נפלה קורבן לאונס אכזרי. הסכמתה של לינור לחשוף את פרטי המקרה הקשה, הביאה גל עצום של אהדה ציבורית, כאשר מכל עבר זכתה לשבחים על אומץ לבה, ועל השירות שעשתה לכל קורבנות התקיפה המינית בארץ ובעולם.


 

רנא ראסלן – מלכת היופי ב-1999

בטקס בחירת מלכת היופי לשנת 99' נעשתה היסטוריה: זו הייתה התחרות הראשונה בה נבחרה צעירה ערביה כמלכת היופי של ישראל. הכבוד נפל בחלקה של רנא רסלאן (22) ערביה ישראלית, ילידת חיפה. "הזכייה שלי היא עוד הוכחה שכולנו בני אדם, שאנחנו יכולים לחיות כאן יחד, יהודים וערבים, ושכולנו עם אחד", אמרה רנא רגע אחרי ההכתרה, והוסיפה: "ליופי אין לאום, הוא אוניברסלי. נכון שיצרתי תקדים, אבל אין לי ספק שנבחרתי בגלל שאני יפה וחכמה".


 


 


 

 

 תגובה חדשה
הצג:
כל התגובות לכתבה "מלכת המלכות של ישראל: שנות ה-90"
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יפה גם בלי כתר. ל. אברג'יל
צילום: אלירן אביטל
צילום חנוך גריזיצקי ארכיון לאשה
עשתה היסטוריה. רנא ראסלן
צילום חנוך גריזיצקי ארכיון לאשה
צילום: מאיר פרטוש
יופי אירופאי תופס. מירית גרינברג
צילום: מאיר פרטוש
צילום: ארכיון לאשה
נציגת הצפון היפה. טלי לוונטל
צילום: ארכיון לאשה
הכי פוטוגנית. רווית אסף
צילם: אורי אליהו
לאשה בפייסבוק
מומלצים