שתף קטע נבחר

מלכת המלכות של ישראל: שנות ה-2000

אילנית לוי, גל גדות, סיון קליין, ילנה רלף, לירן כוהנר ואחרות היו מלכות היופי של שנות ה-2000. עכשיו יש לכם הזדמנות להצביע ולבחור: מי המלכה שהכי אהבתם בעשור שזה עתה חלף?

אחרי שבחרנו את מלכת שנות ה-50, שנות ה-60, שנות ה-70, שנות ה-80 ושנות ה-90 (ההצבעה עדיין פתוחה, אם מתחשק לכם להקליק), השבוע אתם בוחרים את המלכה שהכי אהבתם בשנות ה-2000. בקרוב יפורסמו הזוכות מ-6 העשורים ואז תחליטו מי היא מלכת המלכות של ישראל. 

 

 

נירית בקשי – מלכת היופי ב-2000

נירית, בת 18, ממושב ברוש בדרום, הצעירה מבין חמישה ילדים, הגיעה לתחרות אחרי שהוכתרה כסגנית ראשונה בטקס "תגלית השנה". היא זכתה בכבוד להיות המלכה ה- 50 של ישראל. את עצמה היא מגדירה כ"אדם סקרן, הרוצה לראות את העולם, לפגוש אנשים חדשים ולהתנסות".  


 

אילנית לוי - מלכת היופי ב- 2001

כבר בשלבים הראשונים של התחרות בלטה הנערה הצנועה מחיפה, בת הזקונים למשפחה בת חמישה ילדים, ביופייה ובמידותיה הנאות. לתחרות הגיעה בלי ציפיות גדולות, ואחרי דיאטה אינטנסיבית. כשעלתה לשלב הגמר, כבר היה ברור שהשופטים נכבשו בקסמי יופיה האקזוטי, ובסופו של ערב זוהר הניחו על ראשה את הכתר. בתחרות "מיס יוניברס" דורגה במקום השישי. "ידעתי שאני יפה", אמרה באחד הראיונות בכנות מפתיעה, "אבל לגמרי לא בקטע של לדגמן או ללכת להתחרות".


 

ימית הר נוי - מלכת היופי ב - 2002

לימית, חיילת על סף שחרור מהיישוב אורנית בת 19 וחצי בעת זכייתה, היה זה הניצחון השני בחיים. בגיל 12 היא ניצחה את מחלת הסרטן שהתגלתה בגופה, בתום חמישה חודשים קשים של טיפולים. "פעמיים בחיי התמודדתי ופעמיים ניצחתי, ולכן אני יודעת להעריך ניצחונות", אמרה דקות לאחר שהונח על ראשה כתר היופי.


 

סיון קליין - מלכת היופי ב – 2003

הירושלמית בת ה-18 וחצי לא ציפתה ליום המאושר בחייה. בתום שנת מלכות עמוסת אירועים וחוויות סיכמה סיון: "נשארתי ילדה טובה ירושלים, רק שעכשיו אני ילדה יותר גדולה. לא הסתחררתי, למרות שנורא קל להיכנס לבועה. לא החלפתי את החברים האמיתיים שלי, רק הוספתי לי חדשים ומדהימים".

 

גל גדות – מלכת היופי ב- 2004

קצת אחרי שסיימה בהצלחה את לימודיה במגמה הביולוגית ורגע לפני שהתגייסה כמדריכת ספורט לצבא רשמה לעצמה גל גדות, בת ה- 18 וחצי מראש העין, הישג מרשים נוסף - מלכת היופי של ישראל לשנת 2004. עוד לפני שהטקס התחיל, הגדירה עצמה גל גדות כמי ששואפת וגם משיגה: "כשאני מתבייתת על מטרות אני משיגה אותן", אמרה ולא אכזבה. גם היום, לאור ההצלחה הענקית שלה בהוליווד – עושה רושם שהציטוט של אז, מתאים בול גם היום.


 

ילנה ראלף – מלכת היופי ב -2005

דרך ארוכה עברה ילנה ראלף, בת ה- 20 מרמת גן, שעלתה לארץ לבדה מאוקראינה, עד שהגיעה לתואר הנכסף. רגע אחרי שהונח כתר היופי על ראשה, היא נופפה באצילות לכולם וחילקה חיוכים למצלמות, מתאפקת לא לבכות ולוחשת: "אני צריכה את אבא ואמא שלי". ההורים הנרגשים, שהגיעו לארץ שלושה ימים קודם לתחרות, כדי לעודד את בתם היחידה והיפה, פילסו את דרכם בין קהל המברכים והמריעים, והתאחדו לתמונה משפחתית נדירה.


 

יעל נזרי – מלכת היופי ב - 2006

רגע לפני שהיא מסיימת את לימודיה בתיכון ומתגייסת לצה"ל, זכתה יעל נזרי בת ה-18 מקריית שמונה בתואר מלכת היופי של ישראל וגם בתואר "חביבת הקהל".


 

לירן כוהנר – מלכת היופי ב- 2007

בת ה-18 מראשון לציון, תמרנה בין המסדרים בצה"ל ובין ייצוג ישראל בתחרות "מיס תבל" ועמידה בשאר חובותיה המלכותיות. לירן, הבכורה מבין שלושה ילדים במשפחתה ונצר לשושלת רופאים, חושבת גם היא ללמוד בעתיד רפואה או וטרינריה.


 

תמר זיסקינד מלכת היופי ב- 2008

בת ה-22 מחיפה, בוגרת המגמה הכימית-ביולוגית של התיכון הריאלי בחיפה, שירתה בחיל הים כרכזת כוח אדם ועבדה כמלצרית עד שקיבלה את הכתר על הראש. הזכייה בכתר הצטרפה לחלום נוסף שהיא רוצה להגשים - לימודי רפואה. בערב בו נפרדה מהכתר והעבירה אותו למחליפתה, היא אמרה לפיינליסטיות: "זה עובר כל-כך מהר אז תנצלי כל רגע על הסוף. והכי חשוב: תייצגי את ישראל, ותמיד עם חיוך".


 

עדי רודניצקי – מלכת היופי ב – 2009

חיילת חיל הים בת ה-19 מת"א, בוגרת מגמת צרפתית, פסיכולוגיה וכלכלה בתיכון אליאנס היא הזוכה האחרונה של העשור. עוד בשלבים שלפני התחרות אמרה: "אני אדם של ניגודים - רצינית מצד אחד וכיפית וחברותית מצד שני. חשוב לי מאוד מה חושבים עליי". וכולם חשבו שהיא הכי יפה.


(צילום השערים: ששון משה)

 


 

רוצים להמר על מלכת היופי 2010? כנסו לאתר התחרות

 


 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
היפה והמהירה. גל גדות
צילום: רפי דלויה
צילום: טל כהן
לא שוכחת. סיון קליין
צילום: טל כהן
צילום: שי רוזנצוויג
יעל נזרי. הגאווה של קריית שמונה
צילום: שי רוזנצוויג
לאשה בפייסבוק
מומלצים