שתף קטע נבחר

נתניהו: לבדוק את סוגיית הטקסטיל הביטחוני

ראש הממשלה הורה למנכ"ל משרדו לבדוק את סוגיית רכש הטקסטיל עבור ענפי הביטחון. זאת, לאחר ששר התמ"ת, בנימין בן אליעזר, העלה הבוקר בפני הממשלה את הנושא ואת הפתרון הזמני שהוא מציע - הוראת שעה לשנתיים להעדפת רכש כחול לבן, במקביל להסבה מקצועית לעובדי המפעלים

ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה למנכ"ל משרדו לטפל בסוגיית רכש הטקסטיל הביטחוני, במטרה להגיע להחלטה מוסכמת בעניין בין משרדי הממשלה השונים. זאת, בעקבות דבריו של שר התמ"ת לפיהם הוא מציע להחל בהוראת שעה להעדפת רכש כחול-לבן ובמקביל לבצע הסבה מקצועית לעובדי המפעלים הרלוונטיים.

 

 

היום (א') העלה שר התמ"ת בנימין בן אליעזר בפני הממשלה את נושא מצוקת הטקסטיל הביטחוני ואת הפתרון הזמני שהוא מציע - הוראת שעה לשנתיים להעדפת רכש כחול לבן, ובזמן זה הסבה מקצועית לעובדי הטקסטיל במפעלים.

 

בעקבות דבריו של השר, הנחה ראש הממשלה את מנכ"ל משרדו אייל גבאי, לטפל בנושא אל מול המשרדים הנוגעים לעניין, כדי לנסות ולהביא לניסוח הצעת החלטה מוסכמת.

 

לדברי בן אליעזר, "בישיבת הממשלה מתאריך 6.12.09, לאחר שהעלתי את מצוקת ענף הטקסטיל בממשלה, הנחה רה"מ את השר לביטחון פנים, את שר האוצר ואותי לבדוק אם קיימת אפשרות להוציא הוראת שעה להפיכת מכרזים בתחום הטקסטיל הביטחוני לתוצרת מקומית ללא אפשרות ייבוא. בעקבות כך, השר לביטחון פנים דחה את פרסום המכרז למדים לשירות בתי הסוהר".

 

עם זאת, הוסיף בן אליעזר, "לפני מספר שבועות התקיים דיון משותף בנושא אשר בשורה התחתונה קבע כי עמדת האוצר היא להתנגד לכך. לצערי, האוצר לא מוכן לשנות את חוק חובת המכרזים מאחר ולטענתם, החוק לא צריך להוות כלי סיוע למפעלים ועידוד תעסוקה.

 

"כנראה שהערכות האוצר שמימון העלויות הישירות שייווצרו למדינה (דמי אבטלה למשל), אם לא נממן את ההפרש בין מחיר התוצרת המקומית לתוצרת סין, היא עדיפה מבחינה כלכלית על מימון ההפרש ושמירת העובדים והעובדות הללו במקומות העבודה שלהם. אך עלינו לזכור, שהעלות האלטרנטיבית של מאות מפוטרים חדשים אינה רק כלכלית! עלינו לזכור שמדובר על אוכלוסייה מהפריפריה, רובה מבני המיעוטים ובעיקר נשים דרוזיות".

 

נתניהו נענה לקריאתו של בן אליעזר: "אני מבקש ממך לקבל החלטה עקרונית בנושא. ההכרעה בנושא הזה עומדת לפתחך. עמדת משרדי היא כמובן לקיים חובת רכש מתוצרת הארץ על מנת לסייע ליצרנים המקומיים ובכך לשמר את מקומות העבודה הקיימים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שר התמ"ת, בנימין בן אליעזר
צילום: דודי ועקנין
מומלצים