שתף קטע נבחר

חשד: פדופיל צ'וטט עם אלף ילדות, ואנס כמה מהן

אבינועם ברברמן, מומחה המחשבים בן ה-33 החשוד בפדופיליה, יצר קשר עם קורבנותיו, בנות 8 עד 15, בצ'אטים לילדים ונוער. הוא שיכנע עשרות מהן לשלוח לו תמונות עירום, לקיים עמו יחסי מין וירטואליים, וכנראה שעם חלקן אף נפגש וקיים יחסי מין בפועל. המשטרה: ברשותו מאגר פדופילי מהגדולים שתפסנו

דרכו של צייד: עם הסרת צו איסור הפרסום שהיה מוטל על שמו של אבינועם ברברמן, מומחה המחשבים החשוד בפדופיליה, נחשפת הכמות הבלתי נתפשת של ילדות שעמן שוחח באינטרנט. בעת הדיון היום (ב') בהארכת מעצרו, ציינו שוטרי יחידת המחשבים המשטרתית כי ברברמן שוחח ברשת עם כ-1,000 ילדות ונערות. עם עשרות מהן יצר קשר בעל אופי מיני, ועם כמה מהן אף נפגש, וככל הנראה אנס אותן.


אבינועם ברברמן, היום בבית המשפט (צילום: אבי מועלם)

 

הבוקר הובא ברברמן לדיון נוסף בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בתל-אביב, שם תוגש הצהרת תובע המעידה על כוונה להגיש נגדו כתב אישום. הוא חשוד בעבירות אינוס, מעשי סדום, מעשים מגונים, הטרדות מיניות, הפצה והחזקת תועבת קטינים (תמונות וסרטוני פדופיליה). כמו כן, נבדק חשד שהיה בקשר עם פדופילים נוספים. 

 

נציגי יחידת המחשבים - אחת היחידות בלהב 433 - ציינו כי במחשביו של ברברמן, תושב תל-אביב, מצוי אחד המאגרים הגדולים ביותר של חומרים מפלילים שנמצאו אי-פעם בביתו של חשוד בפדופיליה. ברברמן, בן 33, יואשם בין היתר בכך שהתחזה לצעיר בתחילת שנות ה-20 לחייו בצ'אטים שמיועדים לילדים ונוער, ויצר קשר עם קורבנותיו, בנות שמונה עד 15. בהמשך, לפי החשד, שוחח עמן בתוכנות להעברת מסרים מיידים (מסנג'ר או ICQ), ושכנע אותן לשלוח לו תמונות עירום או לקיים עמו יחסי מין וירטואליים. על פי המשטרה, בין עשרות התמונות ששלחו לו ילדות, יש תמונות אינטימיות מאוד, בעלות אופי מיני מפורש. 


אבינועם ברברמן, בתמונה שבה השתמש באינטרנט (מימין) - ובמציאות

 

ברברמן, יוצא יחידת עילית בצבא, נעצר בתחילת החודש הודות לערנותם של זוג הורים לילדה בת שמונה, שהבחינו כי היא מתכתבת עם גבר זר שהציג עצמו כבן 25. המשטרה פתחה בחקירה, ובמהלכה הצליחו החוקרים להגיע אל כמה מהילדות שעמן ניהל ברברמן "רומן וירטואלי" במשך חודשים,  עד שהצליח לשכנען להיפגש עמו.

 

עוד ציינו ביחידת המחשבים כי יש עדויות לכך שברברמן נהג לשלוח לקורבנותיו תמונות תקריב של איברי מינו ולאונן לעיניהן במהלך שיחות וידיאו שערכו באינטרנט, עד שהגיע לסיפוק. כמו כן, שיכנע את הילדות לבצע את אותם מעשים בעצמן - לעיניו.

 

השוטרים חושדים כי ברברמן פעל באתרי אינטרנט המזוהים עם ילדים ונוער, בהם האתרים "מומו הפרה", "שוקס", קידס טי-וי של ערוץ הילדים, "קיטה", והאתר show me, שנסגר. הוא דבק בכינויים כגון "מוס", "Tomcat", "אבי" ולעתים גם השתמש בשמו האמיתי - אבינועם.

 

שכנע את הילדות "להבריז" - ובא לבקר

לפי חקירת המשטרה, ברברמן כנראה לא הסתפק רק בעולם הווירטואלי, ובביתו נמצאו, בנוסף למחשבים, תחתונים של ילדות, שלקח מהן, לפי החשד, לאחר שקיים עמן יחסי מין, וכן בובות פרווה שככל הנראה חילק לילדות כ"פרסים".

 

במשטרה אומרים כי הוא נהג בתחכום, ונהג לבדוק את השעות שהוריהן של קורבנותיו נהגו לחזור מהעבודה, ולהיפגש עמן בבתיהן, אחרי שחזרו מבית הספר, כשהיו לבדן בבית. לא פעם אף ביקש מהילדות להתחזות לחולות כדי "להבריז" מבית הספר, ואז להגיע אליהן ולקיים עמן יחסי מין.

 

בנוסף ל"פרסים" שהיה אוסף ומעניק לקורבנותיו, חשוד מומחה המחשבים שנהג לקנות לילדות ולנערות פיצות, שוברי מתנה ואף היה משלם להן על טיולים ברחבי הארץ. במשטרה מבקשים מהורים שחושדים כי בנותיהם הכירו את ברברמן - ליצור קשר בהקדם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברברמן. נעצר בזכות עירנות הורי בת ה-8
מומלצים