שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  "השארתי את הלב שלי בהאיטי"

  אחרי שהייה בת עשרה ימים בהאיטי, הדוגמנית הבינלאומית מורן אטיאס כותבת על התסכול למראה הכאוס, הניסיון להעניק חום ואהבה לפצועים והנערה שנחרתה בזכרונה. מיוחד ל-ynet

  יממה לפני שהיא חוזרת להאיטי, אחרי שבילתה שם עשרה ימים לצידו של שון פן, כותבת מורן אטיאס על החוויות שעברה, על הלב שנשבר ועל התוכניות לעתיד. יומן מסע של כוכבת הוליוודית.

   

  "אחרי עשרה ימים חזרתי ללוס אנג'לס, אבל השארתי את הלב שלי בהאיטי. זו גם הסיבה שהחלטתי לחזור לשם ביום שלישי. כשטסתי לשם לראשונה חשבתי שאני לא אוכל לתרום הרבה. אין לי ניסיון או ידע רפואי ואני אפילו לא מכירה את התרבות בהאיטי. בהמשך הבנתי שכל אחד שמגיע לשם יכול לעזור.


  עם הצוות הרפואי 

   

  "את הימים הראשונים שלי ביליתי בבית החולים. ניסיתי להבין את הצרכים של הפצועים, לעזור במתן תרופות ולתת יד לצוות הרפואי. הבלבול וחוסר התקשורת, הכאוס המוחלט, המחסור בתרופות ובכלים הכניסו אותנו לתסכול נוראי. הנורא ביותר הוא הידיעה שמחצית מהחולים לא ישרדו.


  תומכת בילדים 

   

  "אחרי עשרה ימים נאלצתי לעזוב את האיטי ולעלות על המטוס הראשון שהסכים לקבל את הדרכון הישראלי שלי. לא יכולתי ללכת לפני שאני אראה את אלכסנדרה, נערה בת 18 שנפצעה ברגליה ונמצאת במחנה פליטים במרחק שעתיים ממני. לא הצלחתי לישון כל הלילה והחלטתי שלמחרת בבוקר נצא אליה אישית בעזרת אמבולנס כונן שייקח אותה לשיקום. ראיתי אותה לפני שעזבתי, ראיתי את פניה מחייכות אלי.


  עם שון פן

   

  "מחר אני חוזרת במטוס פרטי להאיטי כדי שננסה לחבר אותם לאמצעי תקשורת ולהביא להם עוד קצת ציוד רפואי. שאלוהים יברך את כל האנשים הטובים שעשו במלאכה וישלח רפואה לכל תושבי האיטי". אמן.


  הייתי בהאיטי 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים