שתף קטע נבחר

ברלוסקוני ביד ושם: "קיבלתי אגרוף בבטן"

ראש ממשלת איטליה המחיש את האגרוף בידיו ודימה את החבטה שספג, במהלך ביקור במוזיאון הזיכרון לשואה. "הנשמה שלנו זועקת שזה לא יכול להיות, ואז היא מתפכחת וזועקת - לעולם לא עוד!", חתם בספר האורחים

ראש ממשלת איטליה, סילביו ברלוסקוני, שהגיע לביקור ממלכתי בישראל, סייר הערב (יום ב') במוזיאון יד ושם בירושלים יחד עם כמה שרים בממשלתו. "קיבלתי אגרוף בבטן", הוא אמר בעקבות המראות המטלטלים בסיור, והחווה בידיו כאילו הוא מכה את בטנו.

 

לברלוסקוני ופמלייתו התלוו שר החינוך, גדעון סער, ויו"ר יד ושם, אבנר שלו. באוהל "יזכור" העלה ראש הממשלה האיטלקי את אש התמיד והניח זר. בסיום הסיור חתם ברלוסקוני בספר האורחים: "הנשמה שלנו זועקת - זה אינו יכול להיות. אז היא מתפכחת וזועקת - לעולם לא עוד!".


הניח זר באוהל "יזכור" (צילום: AFP)

 

שלו אמר כי נראה שהסיור נגע רגשית בברלוסקוני. "ראינו אותו מתמודד עם הדברים שהוא לא יכול לקלוט, שזה אמת. הוא לא בא רק בשביל לעבור במוזיאון - הוא עצר, הסתכל, הכתיב את הקצב, לקח את הזמן. הוא אמר שהוא עבר חוויה מטלטלת ושהוא יצטרך להתמודד איתה ולשאת אותה הרבה זמן".

 

בין המיצגים במוזיאון שתפסו במיוחד את תשומת לבו של ראש ממשלת איטליה, היו אלבום תמונות מאושוויץ,

הנתונים על מספרי היהודים שנהרגו במקומות שונים באירופה, ומיצג של גז הציקלון-בי מולו עמד והביט לאורך זמן. ברלוסקוני התעניין ושאל על תהליך ההשמדה. המשתתפים בסיור העידו כי הוא התרגש בעיקר מהיבטים וסיפורים אישיים.

 

מוקדם יותר התקבל ברלוסקוני בטקס בלשכת ראש הממשלה ואמר כי "החלום הגדול שלי והתשוקה הגדולה שלי היא צירוף ישראל לאיחוד האירופי כל עוד אני שחקן פעיל". לדבריו, "זה הוא אירוע חשוב ביותר למערכת יחסים בין מדינתנו עד כה. אני עוקב אחר הפוליטיקה שלכם ואני לא יכול שלא לחוש את חוסר הרגישות כלפיכם בעולם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברלוסקוני ביד ושם. לקח את הזמן
צילום: AP
ברלוסקוני ונתניהו, היום בירושלים
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים