שתף קטע נבחר

סינגפור תגביל את כניסתם של עובדים זרים

ועדה בראשותו של שר האוצר, הורתה לממשלה להגביל את כניסתם של עובדים זרים, ולפתח תכניות להעלאת הפרודוקטיביות של כוח העבודה המקומי. "אנחנו לא נגד עובדים זרים", מסבירים בוועדה. "אך בדומה ליין, יותר מדי זה דבר רע"

ועדה מיוחדת בסינגפור קבעה כי על המדינה להגביל את כניסת העובדים הזרים ולפתח את הכישורים של האוכלוסייה המקומית, זאת על מנת לשמור על הצמיחה של אחת המדינות העשירות באסיה.

 

הוועדה שכללה נציגים של הממשלה, אנשי עסקים ואיגודי העובדים, הזהירה כי הצמיחה הכלכלית של סינגפור תואט בין 3% ל-5% בשנה במהלך העשור הקרוב, גם אם ייושמו הרפורמות. הצמיחה בסינגפור עומדת בממוצע על 7.5% בשנה מאז 1961 ומדובר באחת המדינות העשירות בעולם, כשהתמ"ג לאדם עמד ב-2008 על 37,700 דולר.

 

"אנחנו לא נגד עובדים זרים", אומר לי סווי סאי, מזכ"ל קונגרס איגוד המסחר הלאומי, שהיה חבר בוועדה. "אך בדומה ליין, יותר מדי זה דבר רע, אשר פוגע בפרודוקטיביות".

 

רוב העובדים הזרים בסינגפור, שמהווים שליש מכוח העבודה, מועסקים בבנייה, בניקוי בתים ובעבודות אחרות בעלות הכנסה נמוכה. לטענת המבקרים כוח עבודה זר וזול פגע בעליית המשכורות של העובדים המקומיים, אף שמעטים פונים לעבודות בעלות שכר נמוך.

 

הוועדה המליצה שהממשלה תשפר את הכישורים של העובדים, תשקיע יותר במחקר ופיתוח ותגביל את כניסת העובדים הזרים, בניסיון להעלות את הפרודוקטיביות בשיעור של בין 2% ל-3% לשנה בעשר השנים הבאות.

 

הצמיחה בפרודוקטיביות, שפירושה תפוקה לעובד, עמדה בעשור האחרון על ממוצע של 1%. "אנחנו מציעים זינוק בפרודוקטיביות כדי להזין זינוק בשכר", אמר שר האוצר של סינגפור, ששימש גם כיו"ר הוועדה.


פורסם לראשונה 02/02/2010 23:37

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שליש מהבנאים בסינגפור - זרים
צילום: רויטרס
מומלצים