שתף קטע נבחר

ההסתדרות: נצא למאבק בחוק בנק ישראל

הנהלת בנק ישראל תכנס אחר הצהריים פגישה דחופה עם ועד העובדים, לאחר שההסתדרות ועובדי הבנק הודיעו כי הם נערכים למאבק. יו"ר הוועד, ניצה קסיר דורשת "הבהרות חד-משמעיות לגבי הסעיפים בחוק הקשורים בנו"

חוק בנק ישראל החדש נכנס אל הישורת האחרונה, וההסתדרות יחד עם עובדי הבנק החלו להיערך למאבק חסר פשרות בהצעת החוק שתוגש בימים הקרובים לאישור מליאת הכנסת וועדת הכספים. 

 

אתמול בערב (ג'), לאחר שהצוותים המשותפים של האוצר ובנק ישראל השלימו את הכנת הצעת החוק, שלח ראש חטיבת עובדי הבנקים בהסתדרות, ציון שמע, מכתב דחוף בנושא למנכ"ל בנק ישראל, חזי כאלו. במכתבו, מזהיר שמע כי "אם תימשך ההתנהלות החד-צדדית בנושא חוק בנק ישראל, לא תיוותר ברירה בידי ההסתדרות, אלא לנקוט בצעדים העומדים לרשותה, לרבות הכרזה על סכסוך עבודה בבנק".  

 

בעקבות דרישת ההסתדרות, תכנס היום אחרי הצהריים הנהלת בנק ישראל פגישה דחופה עם ועד העובדים הארצי בבנק. בפגישה צפויים אנשי הוועד להודיע להנהלת הבנק על מספר פעולות מחאה חריפות שבהן בכוונתם לנקוט כבר בזמן הקרוב, אם ההנהלה לא תדון איתם בפרק בהצעת החוק שעוסק ביחסי העבודה בבנק ישראל. 

 

יו"ר ועד עובדי בנק ישראל, ניצה קסיר, אמרה היום כי לא ייתכן שהצוותים המשותפים של בנק ישראל ומשרד האוצר משלימים הכנת גרסה סופית להצעת חוק כה חשובה, הכוללת שינויים מרחיקי לכת ביחסי העבודה בבנק ישראל, ללא שיתוף נציגות העובדים. לדבריה, "עובדי בנק ישראל לא ישבו בשקט בשעה שפוגעים בעובדים בצורה כה ברוטאלית. אם לא נקבל הערב הבהרות חד-משמעיות לגבי הסעיפים בחוק הקשורים בנו, נאלץ לצאת למאבק חסר פשרות על זכויות העובדים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנגיד סטנלי פישר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים