שתף קטע נבחר

המסחר בוול סטריט הסתיים במגמה מעורבת

עליה של 59% בהכרזות על קיצוצי המשרות בינואר ודו"חות מאכזבים של פייזר וראלף לורן שלחו את הדאו ג'ונס לירידות של 0.26%. הנאסד"ק עלה ב-0.04% וה-S&P500 ירד ב-0.55%

המסחר בוול סטריט הסתיים ביום ד' במגמה מעורבת.

 

מדד הדאו-ג'ונס ירד ב-0.26% לרמה של 10,270.55 נקודות. מדד הנאסד"ק עלה ב-0.04% לרמה של 2,190.91 נקודות. מדד ה-S&P500 ירד ב-0.55% לרמה של 1,097.28 נקודות.

 

מדד S&P 500 השלים ביום ג' יום שני ברציפות של עליות שערים ואת הראלי החד ביותר מאז חודש אוקטובר, על רקע פרסום דו"חות לקסמארק ודי.אר הורטון שהציגו רווחים גבוהים מהתחזיות.

 

מכירות הבתים הקיימים עמדו בתחזיות וסיפקו תמיכה לעליות. המדד זינק ב-63% מאז חודש מרס, על רקע מאמצי הסיוע של הממשלות והבנקים המרכזיים לעידוד הצמיחה על ידי שמירה על ריביות נמוכות.

 

תחזית רעה הגיעה ביום ד' מכיוונו של מוחמד אל אריאן, המנהל את קרנות הנאמנות הגדולות בעולם, שאמר כי הירידה החדה בשוקי המניות מזה 11 חודשים במהלך חודש ינואר עלולה להחריף על רקע שיעורי האבטלה הגבוהים וצמיחה כלכלית נמוכה מתחזיות האנליסטים.

 

מאקרו

מדד הרכש של בנקאי המשכנתאות קפץ ב-10.3% בשבוע של ה-29 לינואר וחזר לרמתו מאמצע דצמבר. מדד ISM למגזר היצרני שאחראי ל-90% מהתוצר בכלכלה האמריקנית עלה לרמה של 51 נקודות בהשוואה ל-49.8 נקודות בחודש דצמבר, כך מעריכים 75 כלכלנים שנסקרו על ידי מרקטוואץ'. קריאה מעל 50 נקודות מעידה על צמיחה.

 

דו"ח קיצוצי המשרות של צ'לנגר קפץ בינואר ל-71.4 אלף - הנתון הגבוהה מאז אוגוסט ולעומת 45 אלף בדצמבר. דו"ח התעסוקה של הסקטור הפרטי לינואר, (ADP), נפל ב-22 אלף ואותת על ציפיות נמוכות לנתוני התעסוקה המלאים שידווחו בשישי הקרוב.

 

מט"ח וסחורות

החוזים על הזהב ננעלו היום בירידות לאחר שהתחזקו ביומיים הקודמים בצל דיווחי מאקרו מאכזבים מארה"ב וחשש מבעיות פיסקליות באירופה, שהביאו את הדולר קרוב לשיא של חצי שנה בעולם והפחיתו את כדאיות ההשקעה בזהב. המתכת היקרה למסירה באפריל נפלה ב-6 דולר או חצי אחוז לרמה של 1,112 דולר לאונקייה בניו יורק.

 

במקביל, הנפט איבד 0.5% לרמה של 76.85 דולר לחבית. רשות האנרגיה בארה"ב דיווחה היום על גידול של 2.3 מיליון חביות במלאי הנפט בארה"ב בשבוע החולף, לרמה כוללת של 329 מיליון. הגידול נבע מעליה בייבוא וירידה בביקוש מצד בתי הזיקוק.

 

כאמור, הדולר הוסיף היום בעולם כחצי אחוז וחזר לרמתו הגבוהה מהקיץ שעבר, לאחר דיווח על ירידה בקצב איבוד המשרות בסקטור הפרטי בארה"ב ושיפור מתון במגזר השירותים בחודש שעבר.

 

אמריקניות במרכז

ניוזקורפ, ענקית המדיה המחזיקה את חברת הסרטים פוקס ואת הוול סטריט ג'ורנל דיווחה על רווח נקי ברבעון השני שהיה גבוה מתחזיות האנליסטים. בנוסף העלתה החברה את תחזיותיה לשנת 2010 לאור הכנסות הסרט אווטאר.

 

חברת הביטוח, AIG, מקדמת תוכנית להעלאת הבונוסים לעובדי מחלקת המוצרים הפיננסיים - לאחר שהסכימו לקיצוץ של 20 מיליון דולר בתשלומי שימור עובדים. אולם מחוקקים רבים בארצות הברית התרעמו על התכנית, לפיה הבונוסים שיחולקו יעמדו על 100 מיליון דולר.

 

פייזר, ענקית התרופות שרכשה לפני מספר חודשים את יצרנית התרופות ווית', דיווחה על זינוק של 34% בהכנסות שהיו גבוהות מהתחזיות. הרווח, לעומת זאת, היה נמוך במעט מהציפיות.

 

ישראליות במרכז

חברת קליקסופטוור, ספקית לפתרונות ניהול כוח אדם ואופטימיזציה של מערך שירות, דיווחה היום (ד') על תוצאותיה ברבעון הרביעי של 2009 ובשנה כולה. מנכ"ל החברה, פרופסור משה בן בסט אמר ל"כלכליסט" כי החברה לא שוללת רישום למסחר גם בבורסה בת"א.

 

אלון, מפעילת בתי הזיקוק בארה"ב הנשלטת על ידי דודי וייסמן, הודיעה אמש (ג') כי היא נבחרה על ידי בית המשפט לפשיטות רגל בארה"ב להיות בין הרוכשות הפוטנציאליות של בית הזיקוק 'בייקרספילד (Bakersfield) שנסגר לאחרונה בקליפורניה, אחרי שנקלע לקשיים.


פורסם לראשונה 03/02/2010 23:10

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים