שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שלג בי-ם וצפת; בצפון הגולן ובגליל אין לימודים
  אחרי שעות של אכזבה וקנאה בתושבי צפון רמת הגולן, החל לרדת שלג קל בירושלים ובצפת. בגליל העליון החליטו להחזיר את התלמידים לבתיהם. צילמתם שלג? שלחו אלינו

  הם צפו בעיניים כלות, ראו כיצד נערם השלג ברמת הגולן - וכעת גם תושבי ירושלים זוכים למנה צנועה של פתיתים לבנים. הבוקר (יום ה') החל לרדת בירושלים שלג קל. מדובר בפתיתי שלג מעורבים בגשם וברד ולפי שעה לא ברור אם הוא יצטבר בעיר. העירייה החליטה הבוקר לקיים את הלימודים כרגיל. בשעה האחרונה החל לרדת גם שלג קל בצפת.

   

   

  בשעות הבוקר המאוחרות התפשט השלג גם לגליל. בקיבוץ סאסא, למרגלות הר מירון, החל לרדת שלג ובבית הספר התיכון במקום הופסקו הלימודים. אוטובוסים של המועצה האזורית גליל עליון, מחזירים את התלמידים לבתיהם. בבתי הספר האחרים של המועצה, הר וגיא שבדפנה אין לימודים מאז שעות הבוקר, ואילו בבית הספר בכפר גלעדי הלימודים חלקיים.

   

  צילום: עמית קרפ

   

  הבוקר נפתח בסופת שלגים בצפון רמת הגולן. 5 עד 8 סנטימטרים של שלג ירדו הלילה ביישובי צפון הרמה. מטה השלג של המועצה האזורית החליט לבטל את יום הלימודים בבית הספר האזורי "אביטל" במרום גולן ואת יציאת ההסעות מיישובי צפון הרמה לבתי הספר בגליל. כבישים רבים ברמת הגולן נחסמו לתנועת כלי רכב.

   

  ומה התחזית להמשך היום? שלג ימשיך לרדת בהרי הצפון הגבוהים. בפסגות הרי המרכז צפוי שלג - אך הוא לא יערם על הקרקע. באזורים הפחות גבוהים יירדו גשמים, מלווים ברוחות ערות. מחברת "מטאו-טק" נמסר כי קיים חשש לשטפונות באזור הנגב. בערב יתמעטו הגשמים ורק ביום שישי בערב הגשם צפוי לחזור. 

   

  בחרמון ירדו במהלך הלילה 15 ס"מ שלג ברכבל התחתון ו-30 ס"מ ברכבל העליון.

  השלג נערם ליותר מחצי מטר. מנכ"ל האתר, מנחם ברוך, אמר ל-ynet כי "האתר סגור במהלך היום למבקרים ובשל השלג יש סכנה ממשית לתנועה בדרכים. אני מציע למטיילים להמתין למחר".

   

  בירושלים נערכו אתמול לשלג. "כבר משעות הבוקר הוכנו כל רכבי ההצלה", סיפר אתמול ל-ynet תת מגן רונן בשארי, מנהל מד"א מרחב ירושלים. "מדובר בכלי רכב בעלי עבירות גבוהה בשלג, שפוזרו בכל רחבי העיר על מנת לתת תגובה מיידית. כמו כן, ניתנו הנחיות לצוותים בנושא טיפול בנפגעי קור, והוכנסו שמיכות צמר ואמצעי חימום לאמבולנסים".

   

  אפרת וייס, אחיה ראב"ד, שרון רופא אופיר ואביעד גליקמן

  פרסום ראשון: 04.02.10, 09:29
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "שלג בי-ם וצפת; בצפון הגולן ובגליל אין לימודים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים