שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  המסחר בבורסה ננעל בירידות שערים

  מדד ת"א 25 ירד ב-0.38%, מדד ת"א 100 ירד ב-0.5%, מדד תל-טק ירד ב-0.23%, מדד נדל"ן ירד ב-0.9%

  המסחר בבורסה בתל אביב ננעל היום בירידות שערים.

   

  מדד ת"א 25 ירד ב-0.38% ל-1,135.17 נקודות.

  מדד ת"א 100 ירד ב-0.5% ל-1,071.4 נקודות.

  מדד תל-טק ירד ב-0.23% ל-242.06 נקודות.

  מדד נדל"ן ירד ב-0.9% ל-307.89 נקודות.

    

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  מט"ח

  הדולר עלה ב-0.48% ל-3.722 שקלים.  האירו איבד 0.66% ל-5.1542 שקלים.

   

  אחרי יומיים של עליות, וול סטריט ננעלה אמש במגמה מעורבת כאשר מדד מניות הטכנולוגיה התייצב מעל קו המשווה ואילו דאו ו-S&P נחלשו בצל עליה של 59% בהכרזות על קיצוצי המשרות בינואר. מדד S&P 500 השלים אתמול יום שני ברציפות של עליות שערים ואת הראלי החד ביותר מאז חודש אוקטובר. מכירות הבתים הקיימים עמדו בתחזיות וסיפקו תמיכה.  

   

  הכלכלן האמריקני זוכה פרס הנובל ג'וזף שטיגליץ הרגיע אתמול את חששות לפיהם משבר האשראי החמור שאליו נקלעה כלכלת יוון עלול לגרור מדינות אחרות באירופה למערבולת של חובות. שטיגליץ אמר לסוכנות רויטרס כי חששות אלה צפויים "להתפוצץ ולהתגלות כלא רציונליים", וכן כי לא קיימת סכנה לאחדותו של גוש היורו. לדבריו, "גוש היורו התברר כפרויקט מוצלח במיוחד, ולכן לכל המדינות המעורבות בו אינטרס משותף לשמור על אחדותו. כשרוצים, אפשר תמיד למצוא דרך".

   

  בארץ, נגיד בנק ישראל סטנלי פישר אינו מותיר קצוות פרומים בדרך הארוכה לאישור חוק בנק ישראל החדש. כשבוע וחצי לפני שנפתח הדיון הראשון של ועדת הכספים בחוק, פישר מוביל מאמצים מתקדמים להסברתו בפני חברי הוועדה, זאת כדי להבטיח את אישורו במהירות. ל"כלכליסט" נודע כי בימים האחרונים נפגש הנגיד עם יו"ר הוועדה משה גפני (יהדות התורה) וביום ראשון הוא נפגש, בלוויית מנכ"ל משרד ראש הממשלה אייל גבאי, עם שני חברי ועדה נוספים - ח"כ ציון פיניאן (ליכוד) ויו"ר הקואליציה ח"כ זאב אלקין (ליכוד). בפגישה השתתפו גם המשנה לנגיד, מנכ"ל הבנק והיועצת המשפטית של הבנק.

    

  חקירת רשות ניירות מגיעה לדרגים הגבוהים בפסגות. הקרבה של אריק שטיינברג, יו"ר דירקטוריון פסגות, למחלקת הנוסטרו של בית ההשקעות, גדולה לכאורה מזו של רועי ורמוס, מנכ"ל בית ההשקעות, לפחות ברמה המשפטית. כך עולה מנתונים שהגיעו לידי "כלכליסט". שטיינברג משמש יו"ר דירקטוריון פסגות ני"ע, שפעילות הנוסטרו של פסגות, כולל זו של המנהלים לשעבר דוד אדרי ושי בן דוד, כלולה בה ישירות. מנכ"ל פסגות ני"ע הוא שי ירון. ל"כלכליסט" נודע כי ירון זומן ביומיים האחרונים לתשאול ברשות ני"ע, אבל לא נחקר.

   

  בתוך כך, ל"כלכליסט" נודע כי יו"ר אייפקס ישראל זהבית כהן יצאה אתמול אחר הצהרים ללונדון לסדרה של פגישות עבודה עם מנהלי קרן אייפקס העולמית. עיתוי הנסיעה, יממה וחצי אחרי חשיפתה של חקירת רשות ניירות ערך נגד פסגות בחשד להרצת אג"חים, העלה אתמול גל של הערכות שלפיהן מטרת נסיעתה של כהן היתה טיפול במשבר והתייעצויות בנושא הרכישה. אייפקס רכשה בדצמבר את השליטה (76%) בפסגות תמורת 2.35 מיליארד שקל.

    

  מניות במרכז  

  חברת מכתשים אגן שבשליטת נוחי דנקנר הודיעה היום כי היא מעריכה שברבעון הרביעי של 2009 רשמה הפסד של 30 מיליון דולר. זאת לעומת רווח של 8.7 מיליון ברבעון המקביל אשתקד. כמו-כן מעריכה החברה כי רשמה עלייה קלה בהכנסות ל-495 מיליון דולר לעומת 491 מיליון דולר ברבעון המקביל. המנייה ירדה ב-1.46%.

    

  עוד בקבוצת דנקנר: אי.די.בי אחזקות הודיעה כי בכוונתה להנפיק מניות רגילות של החברה בנות 5 שקל ערך נקוב וכתבי אופציה. המניות הרגילות והאופציות יוצעו לציבור בדרך של מכרז. כל חבילה שתוצע לציבור תכלול 10 מניות רגילות ו-5 כתבי אופציה, בהיקף כספי כולל של כ-75 מיליון שקל. ירדה ב-5%.

    

  מניית טאואר זוכה להעלאת המלצה מקרדן קפיטל. בקרדן צופים שהחברה תציג רווח נקי ברבעון הרביעי של 2010 ומעניקים לה המלצת קנייה במחיר של 3 דולר למניה. המנייה עלתה ביותר ב-7%.

    

  חברת ציוד התקשורת האלחוטית אלווריון פירסמה אתמול את דוחותיה הכספיים לרבעון הרביעי של 2009 ולשנה כולה. מהנתונים עולה כי אלווריון, שמפתחת תחנות בסיס לרשתות תקשורת אלחוטיות מסוג WiMax, סיכמה את הרבעון הרביעי עם הכנסות בגובה של 60.2 מיליון דולר, עליה של 3% לעומת הרבעון שקדם לו, אך נפילה של 14% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. בשורה התחתונה רשמה הפסד של 1.3 מיליון דולר ברבעון, לעומת הפסד של מיליון דולר ברבעון הקודם, והפסד של 4.8 מיליון דולר ברבעון מקביל אשתקד. המנייה ירדה ב-5%.

    

  אחרי שנה של חקירה, הגישה אתמול רשות ההגבלים העסקיים כתב אישום נגד שופרסל והמנכ"ל אפי רוזנהויז וסמנכ"ל הסחר והשיווק שלה אלי גידור, בגין הפרת תנאי מיזוג וניסיון להסדר כובל. רק לפני כשבועיים ביצע בעל השליטה בשופרסל, נוחי דנקנר, סבב מינויים בהנהלה, כשמינה את ריצארד האנטר, מנכ"ל נטוויז'ן, לכהן כמנהל עסקים ראשי בשופרסל. אפי רוזנהויז מונה לנשיא וימשיך לכהן כמנכ"ל שופרסל. מניית שופרסל ירדה ב-1.8%.

    

  החלטת רשות ההגבלים על הגשת כתב האישום התקבלה בעקבות חקירה מקיפה, שהחלה לפני כשנה, ולאחר קיומו של שימוע, במסגרתו הועלו טיעוניהם של שופרסל ומנהליה מדוע יש להימנע מהגשת כתב אישום נגדם. במסגרת החקירה נחקרו מנהלי חברות מובילות במשק ונתפשו מסמכים רבים במשרדי חברת שופרסל ובאתרים נוספים.

   

  הפחתת ההון וחלוקת הדיבידנד ממשיכים לעורר סערה בקרב משקיעים בפרטנר. לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגשה אתמול התנגדות נוספת לחלוקת הדיבידנד בסך 1.4 מיליארד שקל המתוכנן בחברה. ההתנגדות שהוגשה היא מטעם חברת סגל לוי ייזום ונכסים בע"מ, הטוענת כי היא נושה של החברה המחזיקה ב-1,676 אגרות חוב סדרה א' של פרטנר. המנייה עולה ב-0.7%.

    

  ההתנגדות הנוכחית מגיעה לאחר שנחשף ב"כלכליסט", כי משקיע פרטי אחר המחזיק ב-853 מאותה סדרת אגרות חוב של פרטנר, הגיש בקשה למתן צו המורה לחשוף את ההסכם המפורט בין פרטנר לבין הבנקים, לחשוף מסמכים שפרטנר סיפקה לארנסט אנד יאנג לצורך הכנת חוות דעת שתמכה בהפחתת ההון וחלוקת הדיבידנד החריג בהיקף של 1.4 מיליארד שקל וכן מידע נוסף הנוגע להסכמי המימון של החברה עם המערכת הבנקאית. 


  פורסם לראשונה 04/02/2010 09:47

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים