שתף קטע נבחר

מנוף קרס: פועל נהרג, המפעילה נפצעה אנוש

נהג טרקטור ומפעילת המנוף פונו במצב אנוש לבית החולים "בילינסון", לאחר שעגורן קרס על בית עסק באזור התעשייה בנווה נאמן. הפצוע מת לאחר זמן קצר. אחד המבנים שנפגעו מזרוע המנוף בסכנת קריסה. עד ראייה: "יש מזל לאנשים שהיו בחנות ובבית הסמוכים שהם לא נפגעו"

נהג טרקטור כבן 20 נהרג ומפעילת מנוף בת 55 נפצעה אנושות הבוקר (יום ו') מקריסת מנוף באתר בנייה בצומת נווה נאמן שבהוד השרון. לאחר התאונה, השניים פונו על ידי צוות מד"א-ירקון לטיפול בבית החולים "בילינסון" שבפתח תקווה. נהג הטרקטור מת מפצעיו כעבור זמן לא רב. במהלך הטיפול בארוע התרחשה תאונה נוספת, כאשר מנוף קטן יותר קרס ופגע בקרקע. איש לא נפגע.

 

נוסף על כך, מצוי כעת מבנה בית עסק שעליו קרס המנוף בסכנת קריסה. הכביש הסמוך נסגר לזמן קצר בידי המשטרה - ונפתח מחדש. למקום הוזעקו כוחות משטרה גדולים מתחנת כפר סבא, שהחלו בחקירת נסיבות תאונת העבודה.

 

סגן מפקד משטרת כפר סבא, רב-פקד רואי שפר, אמר ל-ynet כי השוטרים פינו את באי העסק שנפגע וכן אנשים שהיו בבית

פרטי שנפגע אף הוא. זאת, עד שמהנדס יבדוק את הנזקים שנגרמו ויכריע האם ניתן לשוב למקום.

 

הפרמדיק מעוז וגשל סיפר: "האישה סבלה מפגיעת ראש קשה. הגבר סבל מפגיעה רב מערכתית, שניהם היו מחוסרי הכרה, התחלנו מיד בביצוע פעולות מצילות חיים מתקדמות ופינינו אותם לבית החולים". נהג הטרקטור מת מפצעיו לאחר מכן.

 

"היתה בהלה גדולה ופאניקה"

ינון, עד ראייה לתאונה שעובד בסמוך למקום, סיפר ל-ynet: "שמענו בום גדול, יצאנו לראות מה קרה וראינו שעגורן שגובהו כשישים מטרים נפל לעבר הכניסה לנווה נאמן. העגורן פגע בחנויות ובמזל לא הגיע לבתי השכונה שנמצאים בסמוך".

 

"בהתחלה היתה במקום בהלה גדולה ופאניקה", סיפר ינון. "מראה כזה של קריסת עגורן לא רואים כל יום. למקום הגיעו במהירות כוחות ההצלה שהשתלטו על האירוע, וטיפלו בפצועים".  


זרוע המנוף פגעה בבתים סמוכים (צילום: עידו ארז) 

 

אופיר פינטו, שמתגורר כמה בתים ממקום התאונה, סיפר ל-ynet: "יש מזל לאנשים שהיו בחנות ובבית שהם לא נפגעו. לדבריו, מייד לאחר ששמע את הרעש החזק של הקריסה מיהר למקום: "המנוף פגע בחנות והעובד במקום במזל שמע את הרעש והצליח לברוח. החנות כמעט נהרסה כליל. גם לדיירים בבית ממול היה מזל גדול שהם לא נפגעו מהמנוף".

 

במשטרה אומרים כי מכיוון שמדובר בתאונת עבודה הוזעקו למקום חוקרי התמ"ת. עדיין לא ברור מדוע קרס המנוף הגדול, אך מבדיקה ראשונית עולה כי העגורן קרס מהבסיס.

 

מקריסת המנוף נפגעו בין היתר כבלי חשמל של מתח גבוה הקבורים בעומק של מטר וחצי באדמה. למקום הוזעקו צוותים של חברת חשמל שחידשו את הזרם. תיקון הנזק לכבל התת-קרקעי יימשך בסוף השבוע.

 

היסטוריה כואבת של תאונות מנופים

בחודשים האחרונים ארעו כמה תאונות של קריסת עגורנים. עגורן קרס באתר בנייה ברחוב סוקולוב שברמת השרון ופגע ברכיבים חיוניים של מערכת החשמל במקום. איש לא נפגע, אך זרם החשמל נותק באזור.

 

בחודש אפריל אשתקד קרס עגורן שהרים רשת ברזל גדולה,

באתר בנייה בשכונת אם המושבות שבפתח תקווה. למרבה המזל, הסתיים האירוע ללא נפגעים.

 

שבועות ספורים קודם לכן, נמנע אסון לאחר שמנוף נייד שעבד באתר בנייה ברחובות, נפל והתרסק במרחק מטרים ספורים ממתחם גן ילדים בשכונת "אחוזת הנשיא", שבו שהו באותו הזמן הילדים.

 

לפני כשנתיים וחצי הסתיים אירוע דומה בטרגדיה, כאשר מפעיל עגורן נהרג בתאונת עבודה בחולון. זרוע המנוף שקרס נותרה תלויה ומכבי האש הגיעו למקום כדי לפנותהּ מחשש שתקרוס לחלוטין ותנחת על הקרקע.

 

המידע הראשוני התקבל באמצעות האימייל האדום .

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"שמענו בום גדול". שברי המנוף
צילום: עידו ארז
שברי המנוף שקרס
צילום: ינון אופנהיים
מומלצים