שתף קטע נבחר

5 פצועים מפיצוץ מוקש בגולן - בן 11 במצב קשה

בני משפחה מאזור השרון נכנסו לשדה מוקשים בצפון הגולן. כתוצאה מפיצוץ מוקש נפצע ילד בן 11 באורח קשה, אחותו בת ה-12 נפצעה בינוני ושלושה לקו בחרדה. לא ברור מדוע הם נכנסו לשדה המוקשים, והאם השלג כיסה את שלטי האזהרה

השלג הביא איתו עשרות אלפי מטיילים לרמת הגולן - אבל מסתבר כי הוא גרם ככל הנראה לתאונה קשה: חמישה מטיילים נפצעו בצהריים (שבת) לאחר שעלו על מוקש, בשדה מוקשים בצפון רמת הגולן. ממד"א נמסר, כי מצבו של אחד מהם - ילד בן 11 - מוגדר קשה. בנוסף נפצעה אחותו בת ה-12 באורח בינוני בפניה ושלושה מטיילים נוספים נפצעו קל - מחרדה. כל הפצועים הם בני משפחה אחת מאזור השרון.

 

התאונה הקשה אירעה סמוך לשעה 13:30, בצפון רמת-הגולן. עדיין לא ברור האם הילדים הבחינו שמדובר בשדה מוקשים, או שהשלג כיסה את השלטים ואפילו את הגדרות. צוותי מד"א ממרחב ירדן ואמבולנסים מיישובי הסביבה, יחד עם מסוק של להק תעופה, הוזעקו למקום התאונה.


אבי הילדים שנפצעו בדרך לבית החולים (צילום: אביהו שפירא)

 

הפרמדיק ברק וינטברג, ממד"א קצרין, אמר ל-ynet כי מדובר באח ואחות תושבי השרון, ששיחקו בשלג סמוך לבסיס צבאי באזור הר אביטל. "האח סובל מקטיעה של כף רגלו הימנית. מצבו יציב. האחות סובלת מפגיעות וחבלות בפניה", הוא סיפר.

 

צה"ל: השטח היה מגודר

דובר צה"ל בפיקוד צפון, רב סרן חי לוגסי, אמר ל-ynet כי מדובר במטיילים שנכנסו לשדה מוקשים מסומן, ולא במוקש שנסחף. לדבריו, האירוע התרחש סמוך להר אביטל, וכעת נבדק כיצד נכנסו לשדה. תושבים באזור אמרו כי במקרים רבים גדרות של שדה המוקשים 'מתכופפות' עם השנים, ודי בשלג לא כבד כדי לכסותם או לטשטש את הסימונים.  


כוחות ביטחון בזירת התאונה (צילום: אביהו שפירא)

 

מדובר צה"ל נמסר: "אנו מצרים על האירוע שהתרחש בשדה המוקשים בצפון רמת-הגולן ומאחלים החלמה מהירה לבני המשפחה. האירוע הקשה התרחש בשדה מוקשים מגודר ומשולט כנדרש. דובר צה"ל מוסר כי תכליתו של צה"ל היא לספק ביטחון ולאפשר לאזרחי מדינת ישראל לטייל בבטחה בשבילי המדינה, לרבות לאורך הגבולות בצפון ובדרום וליהנות מנופיה של הארץ. דובר צה"ל מפציר בציבור להישמע להוראות הביטחון, להימנע מכניסה לכל צורך שהוא – הן לשטחי אש, הן לשדות מוקשים וגם כך לשטחי הרשות הפלסטינים המסומנים כשטחי A".


הילד הפצוע מגיע לבית החולים רמב"ם (צילום: שי וקנין)

 

לרמת הגולן הגיעו היום עשרות אלפי מבקרים, כדי לחזות בשלג. פקקי תנועה השתרכו לאורך של כמה קילומטרים וכמעט בכל מקום, שנצבע בלבן בימים האחרונים, נראו מטיילים.

 

לאחרונה כמה מקרים בהם אנשים נכנסו בטעות לשדה מוקשים

 בגולן. בחודש מרס אשתקד נפצע צנחן רחיפה באורח קל-בינוני, לאחר שנפל לשדה מוקשים סמוך למבוא חמה שבדרום הרמה.

 

בתחילת אותו חודש נפצע פועל זר מתאילנד באורח קשה מפיצוץ מוקש, בשדה מוקשים שאליו נקלע בין קיבוץ כפר חרוב לקיבוץ מיצר. חברו שהיה עמו לא נפגע. כוחות גדולים של צבא, משטרה ומד"א פעלו לחילוץ השניים משדה המוקשים. שני העובדים הזרים ביקשו לקטוף פטריות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלט אזהרה ממוקש, מטרים ספורים ממקום התאונה
צילום: אביהו שפירא
הילד הפצוע במנחת בית החולים רמב"ם
צילום: שי וקנין
מומלצים