שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  לא מוותרים לזרים: פקחי עוז פועלים גם בשבת

  "המסר המרכזי שלנו הוא שהיחידה פועלת 24 שעות ואין מצב שאנשים יכולים להתהלך בישראל בחופשיות כשהם לא חוקיים", הסביר ל-ynet מנהל היחידה, יהודה בן עזרא. עובד לא חוקי התלונן: "אי אפשר לעשות כלום, גם בשבת צריך להסתתר". הנוהל החדש התחיל הבוקר ברגל שמאל, כשפקח כמעט נדקר

  סוף למנוחת סוף השבוע של העובדים הזרים הבלתי חוקיים: פקחי יחידת עוז, שעד היום סיימו את עבודתם עם כניסת השבת, פועלים החל מהיום גם בשבתות. ליחידה גוייסו 12 פקחים מרחבי הארץ שלפי החוק יכולים לעבוד בשבת בשירות המדינה (נוצרים, מוסלמים ודרוזים).

   

  במהלך השבת נבדקו 85 נתינים זרים ומתוכם נעצרו שמונה שוהים בלתי חוקיים. יהודה בן עזרא, מנהל יחידת עוז, סיפר בשיחה עם ynet כי לפי מידע מודיעיני שהתקבל, שוהים בלתי חוקיים יכלו עד עתה להסתובב באין מפריע במהלך השבת - ולכן הוחלט שמעתה היחידה תפעל 24 שעות, שבעה ימים בשבוע.

   

  "אכיפת חוק זוהי משימה מתמשכת, ולכן חשוב לנו להעביר מסר לכל אותם שוהים בלתי חוקיים, שיחידת עוז תעצור אותם במידה ולא ייצאו את גבולות הארץ מרצונם", הבהיר בן עזרא, "המסר המרכזי שלנו הוא שהיחידה פועלת 24 שעות ואין מצב שאנשים יכולים להתהלך בישראל בחופשיות כשהם לא חוקיים".

   

  בקרב העובדים הזרים, הנוהל החדש של יחידת עוז הפך לנושא חם. צ'ארלס, עובד זר שהגיע לפני כמה שנים לישראל ואשרת עבודתו תמה, סיפר ל-ynet כי הוא וחבריו מפוחדים. "אם עד היום היה לנו יום אחד בשבוע של חופש, עכשיו נתחיל לפחד שבעה ימים בשבוע. בשבת יכולתי לצאת לרחוב, ללכת לסידורים, לנשום אוויר ולפגוש חברים. עכשיו אי אפשר לעשות כלום, גם בשבת צריך להסתתר. זה ממש קשה ומאוד מפחיד. מי שאני מכיר מפחד כמוני ומהבוקר אנחנו מדברים רק על זה".

   

  היום נרשם אירוע חריג כאשר במהלך פעילות היחידה בתל אביב, אזרח סודני ניסה לדקור פקח. הפקח,

  שביקש להזדהות רק בשמו הפרטי, סלח, סיפר ל-ynet: "יצאנו לפעילות באזור התחנה המרכזית, וכשהגענו לרחוב הר ציון, סמוך לשעה 11:00, התחלנו בבדיקת מסמכים והבחנו בסודני שמכה בחור סודני אחר. כשהתקרבתי ראיתי שהוא שלף סכין יפני מהכיס והמותקף החל לרוץ לכיווני והסתתר מאחורי".

   

  התוקף הגיע בעקבותיו והחל להתעמת עם הפקח. תוך כדי העימות הסודני היכה בו והפיל את הסכין. בעזרת פקח נוסף, גבר סלח על התוקף ואזק אותו באזיקים. למקום הוזעקה משטרה והאזרח הסודני נעצר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פקחי יחידת עוז בפעולה (ארכיון)
  צילום: רועי עידן
  מומלצים