שתף קטע נבחר

אפריקה דוחה את אישור הסדר האג"ח

אפריקה ישראל דיווחה היום כי רשות ניירות ערך ביצעה בדיקה של נכסי החברה הבת אפי פיתוח על רקע הסדר האג"ח של החברה. רשות ניירות ערך: שלחנו מעריכי שווי לרוסיה בלי קשר להסדר באפריקה. ההסכם נדחה בחודש ל-14 במרס, ודו"חות אפריקה יפורסמו ב-8 במרס

בתום ביקורת שערכה מספר חודשים לנכסים של אפריקה ישראל ברוסיה, ובתום דיונים מתמשכים בין נציגי רשות ני"ע לבין הנהלת אפריקה ישראל, דיווחה הבוקר (א') אפריקה ישראל כי היא פנתה לבית המשפט בבקשה לדחות את מועד כינוס אסיפת הנושים ל-14 במרס במסגרת הסדר האג"ח בחברה.   

 

באפריקה הסבירו כי במסגרת ההסדר אמורה אפריקה ישראל להחליף חלק מאגרות החוב של החברה במניות החברה הבת אפי פיתוח. באפריקה ציינו כי לקראת מסירת מניות אלו לציבור המשקיעים בישראל ערכה רשות ני"ע ביקורת מקיפה אודות הנכסים ברוסיה ובחנה את הערכות השווי שבוצעו לנכסים וכן צוות של הרשות סייר בנכסים אלו.

 

עם זאת, ברשות ני"ע אומרים היום כי "הרשות יזמה את הביקורת עוד לפני שאפריקה דיווחה על כוונתה ללכת להסדר חוב, וללא קשר אליו". ומוסיפים כי "מחלקת תאגידים ברשות נערכת מדי שנה לעריכת ביקורות עומק בתאגידים בהתאם לתוכנית ביקורת המגדירה יעדים מרכזיים.

 

"הביקורת על הפעילות ברוסיה נעשתה בהתבסס על כך שהפעילות ענתה על מספר רב של יעדים לבדיקה כפי שנקבעו בתוכנית הביקורת השנתית, אשר עוצבה בצל המשבר ועל מנת להשיג את יעדי האכיפה: חברה גדולה, בתחום הנדל"ן, פועלת במזרח אירופה, דיווחיה הכספיים נסמכים על הערכות שווי, והנפיקה חוב לציבור".

  

ההרשות מבקשת כעת כי אפריקה תרחיב את הגילוי הניתן ביחס לזכויותיה בנכסים שונים ברוסיה, מעבר לגילוי שניתן עד כה בדיווחי החברה, באופן שיינתן בו ביטוי לחשיפות משפטיות שונות שקיימות לגביהן, לכאורה, תוך ציון הערכתה של אפי פיתוח, כי בשלב זה, חשיפות אלה אינן יוצרות סיכון מהותי לזכויותיה בנכסים האמורים, ותוך התייחסות לממצאי הביקורת המשפטית של הרשות.

 

כמו כן, במסגרת הדו"ח על ההסדר, החברה תרחיב את הגילוי הניתן ביחס לבסיס לקביעת שוויים של הנכסים ברוסיה, תוך הצגת ניתוחי רגישות על ההנחות שנלקחו בחשבון בהערכות השווי שבוצעו לצורך הצגת ערכי הנכסים בדו"חות הכספיים ליוני .2009

 

החברה תציג את כל ההנחות שבוצעו על מנת לקבל את הערכות השווי לנכסים, כל זאת בפירסום דו"חות 2009 שאמורים להתפרסם ב-8 במרס. זאת, במטרה שכל המידע יהיה לפני אסיפת בעלי האג"ח.

 

מישל אודי וסיון איזסקו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
לב לבייב
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים