שתף קטע נבחר

נתניהו ביקש - וחוק סיפוח 443 הוסר מסדר היום

ראש הממשלה שוב דחה החלטה מעוררת מחלוקת, ולא ברור מתי תעלה לדיון הצעתו של ח"כ מטלון מישראל ביתנו - שנועדה לעקוף את פסיקת בג"ץ על פתיחת הכביש לפלסטינים

"דוקטרינת הדחייה" של נתניהו נמשכת: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ביקש הבוקר (יום א') לשקול מחדש את העלאת הצעת החוק של ח"כ משה (מוץ) מטלון לסיפוח כביש 443 לישראל, בוועדת השרים לענייני חקיקה. בעקבות בקשתו, הדיון בחוק הוסר מסדר יומה של הוועדה, ולא ברור מתי יעלה שוב.

 

כביש 443 אמור להיפתח בעוד כשלושה חודשים לתנועת פלסטינים, בעקבות פסיקת בג"ץ בנושא. מאז נשמעו בקרב שרים מהימין קולות שלפיהם יש לחוקק חוק שיעקוף את הפסיקה, ובמפלגת העבודה הביעו התנגדות לכך. "נתניהו כנראה הבין את המשמעויות של חוק שכזה ונמנע מעימותים בעלי השלכות מדיניות", אמרו גורמים בעבודה בעקבות ההחלטה.


כביש המחלוקת. עוד שלושה חודשים אמור להיפתח לפלסטינים (צילום: AFP)

 

בדברי ההסבר להצעה של מטלון נכתב כי הצורך בה התעורר לאחר הפסיקה שקבעה כי הכביש שבו בוצעו פיגועי ירי רבים נגד אזרחי ישראל ייפתח עבור פלסטינים.

 חבר הכנסת מישראל ביתנו טען כי קיום הפסיקה יגרום לכך שאלפי ישראלים יימנעו מלהשתמש בכביש, ואלה שכן ישתמשו בו יסכנו את עצמם. עוד נכתב כי חלק מהקרקעות שעליהם נסלל הכביש הופקעו באופן חוקי לצורך ביטחוני.

 

לדברי חבר הכנסת, הצעת החוק נועדה לשנות את המצב המשפטי ולאפשר לישראלים לנסוע בבטחה בציר מרכזי זה בדרך לבירה. "מעציבה העובדה שישנם בישראל החשים אמפטיה לנוחיותם של פלסטינים באמתלות של דאגה לזכויות האדם, אך חייהם וביטחונם של אזרחי ישראל אינם כלל בראש מעיינם".

 

מטלון הגיב להחלטת הדחייה ואמר כי "אנו מכבדים את בקשת ראש הממשלה, ונמצאים במגעים עם לשכתו כדי להגיע להבנות וקביעת לו"ז מתי תעלה שוב הצעת החוק. הדבר ייעשה מתוך אחריות למען אזרחי מדינת ישראל".

 

בהכנת הידיעה השתתפו רוני סופר, אטילה שומפלבי, אביעד גליקמן ואמנון מרנדה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. ביקש "לשקול מחדש"
צילום: AFP
מומלצים