שתף קטע נבחר

איטום "בית יהונתן": הרשויות כשלו, בימין חגגו

מאז הודיעה עיריית ירושלים על ביטול חלוקת צווי הפינוי, זרמו למבנה בשכונת סילוואן תומכים רבים. בין היתר הגיעו למקום חברים במועצת העיר, שניצלו את ההזדמנות כדי לתקוף את היועץ המשפטי העירוני

חוסר התיאום בין עיריית ירושלים לבין המשטרה, שמנע הבוקר (יום ב') את חלוקת צווי הפינוי ל"בית יהונתן" במזרח ירושלים, עורר שמחה רבה בקרב יושבי המקום ובקרב פעילי ימין רבים שהגיעו למבנה, וציינו את האירוע כאילו היה חג של ממש.

 

לאחר הודעת העירייה על ביטול חלוקת הצווים, זרמו אל המבנה עשרות צעירים ותומכים שקיימו במקום ביקור הזדהות.

הם רקדו, שרו "ושבו בנים לגבולם" ואחזו בשלטים שעליהם נכתב "אם אשכח ירושלים תשכח ימיני".

  

אל החוגגים הצטרפו גם כמה מחברי מועצת העיר ופעילי ימין נוספים, ובהם סגן ראש העיר ירושלים, דוד הדרי (איחוד לאומי-מפד"ל) שאמר כי קיים "לחץ משפטי בלתי מתון על ראש העיר לבצע את הצו".

 

הוא תקף את יועצה המשפטי של העירייה, עו"ד יוסי חביליו, שלדבריו מקדם את אכיפת צו האיטום והפינוי של הבית באופן חד צדדי. "היועץ המשפטי לא קובע מדיניות, אנחנו הם אלה שנבחרנו על ידי הציבור", אמר הדרי והוסיף: "מה שבאמת מפריע לסדר הציבורי הן עבירות הבניה האחרות כאן בשטחים ירוקים. לא יכול להיות שקודם ינקמו בבית הזה ויתעלמו מיתר הבניה הלא חוקית פה".  


חגיגה ליד בית יהונתן (צילום: נועם מושקוביץ)

 

חבר מועצת העיר, עו"ד אלישע פלג מהליכוד הוסיף: "אנחנו לא עושים אפליה בין יהודים וערבים אלא שומרי חוק.

באנו להביע מחאה נגד הצעד של העירייה שהכריזה כי תממש את הצו על הבית, בזמן שמול מאות בתים לא ננקטים שום צעדים. יש פה חוסר שוויוניות, אין פה אכיפה הולמת".

 

לעומת השמחה בימין, עוררה ההודעה על ביטול חלוקת הצווים זעם רב בחוגי השמאל בבירה. "אם הודעת המשטרה על כך שעיריית ירושלים לא תיאמה איתה את חלוקת הצווים היא האמת - זה נורא, ואם היא שקרית אז זה עוד יותר גרוע", אמר סגן ראש עיריית ירושלים, פפה אללו (מרצ), ל-ynet.

 

לדבריו, "כל הפארסה והניהול בסוגייה הזאת היא פגיעה בדמוקרטיה ובשלטון החוק. יש פה אפליה כלפי תושבי מזרח העיר - אשר מאז יציאת הצו נהרסו כבר עשרות מבתיהם".

 

בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליד בית יהונתן
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים