שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  על הדבש ועל העוקם

  חמישה פרקים בלבד מאז עלתה לאוויר העונה השנייה של "הכל דבש", הפכה משפחת פוליאקוב למשפחה הכי מושמצת בישראל. אבי שושן חושב שיש דברים שלא ראויים לשידור

  קברניטי "רשת" והטאלנטית החמה שלהם יעל פוליאקוב ישבו בשבוע שעבר המומים ונסערים. שאלה אחת גדולה הטרידה את מנוחתם. איך "הכל דבש", גולת הכותרת שלהם, הבון-טון של הזכיינית, הדובדבן האיכותי, היצירה שכולם דיברו עליה, צנחה בטבלאות הרייטינג עד לשפל של 12% בלבד?


  תורג'מן, מרשק והפוליאקוביות. מה עובר להם בראש? (צילום: יוסי צבקר)

   

  "מה עשינו לא בסדר?" הם שאלו, "לאן נעלמו כל הצופים"? הם ניסו להבין. אבל בלבם, אני מאמין שהם יודעים. לא צריך להיות מומחה בטלוויזיה כדי להסיק לבד איך הסמן האיכותי של ערוץ 2 נפל כל כך חזק בעונתו השנייה עד שהפך את משפחת פוליאקוב ללא פחות מהמשפחה המושמצת ביותר בארץ. כך, מסתבר, חושבים גם ראשי הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו שיפתחו בקרוב בהליך הפרת זיכיון נגד "רשת" בגין התכנים המשודרים בסדרה.

   

  כדי להבין על מה המהומה, מספיק להדליק את הטלוויזיה בערבי שני, כי מה שמשודר שם זה הכל חוץ מטלוויזיה איכותית, אלא תת רמה טלוויזיונית הכוללת גסויות, הפקרות מינית, ניבולי פה צורמים ובעיקר חוסר כבוד בסיסי לצופה.

   

  מין אוראלי והבאבא סאלי

  לפני כשבועיים, עם שידור הפרק המדובר בו בן דמותו של איתי תורג'מן קיבל מין אוראלי מבחורה ממוצא רוסי בביתה, כשברקע תמונות של הבאבא סאלי וסבו רבי יעקב אבוחצירא, זעקו הרוחות בנתיבות, שכן בתזמון נדיר ביום למחרת התקיימה ההילולה של הבאבא סאלי, אליה הגיעו עשרות אלפי מאמינים מכל הארץ, זאת על אף הגשם השוצף שפקד את המדינה באותו יום.


  תורג'מן. אל תגידו לנו שזה במקרה (צילום: קרן נתנזון)

   

  שיחת היום בקרב הבאים השנה, כשאני ביניהם, לא היתה סביב הסערה החורפית או נפלאות הצדיק, אלא שידור הפרק מליל אמש, שכן המגיעים לא הבינו איך מזלזלים ופוגעים בצורה כל כך נחרצת באחד המנהיגים של יהדות צפון אפריקה ורומסים את כבודו. "נכון, אנחנו לא גרים בתל אביב", אמר לי אחד המתפללים, "אבל למה לפגוע ברגשות של כל הציבור המסורתי בעם"?

   

  שבוע אחר כך, עם הגעתה של פוליאקוב לצורך התנצלות בתוכנית "מצב האומה", כבר זעמתי. לא רק שהתנצלותה היתה רפויה אלא שלפניה שידרו את הסצינה המדוברת, כך שכל מי שבמקרה פספס, זכה לראות במה מדובר, ולכן בלט שפוליאקוב משתמשת בה כדי להמשיך ולקדם את סדרתה.

   

  אז פוליאקוב היקרה וערוץ 2 הנכבד, בתור בן למשפחת אבוחצירא ואדם מסורתי בכלל, אני רוצה לומר לכם - תתביישו. כל מי שיש לו טיפת הבנה בטלוויזיה מבין עד כמה כל פריט בסט הצילומים מוצב שם לאחר מחשבה רבה. לכן, מה בדיוק חשבתם כששמתם תמונה של הבאבא סאלי וסבו בסצינה המדוברת? מה רציתם לומר? שאתם מגניבים? שאתם לא מאמינים במורשת שלו? ובבקשה, אל תזלזלו בנו ותגידו שלא לזה התכוונתם.

   

  בואו נפתח את זה

  מלבד זאת, בואו נשים את הקלפים על השולחן, הרי אלה שיש להם בעיה עם הבאבא סאלי, לרוב לא טוענים נגדו אישית אלא נגד הפולחן לכאורה שנוצר סביבו. ואני מצדי, רוצה להזכיר לכם את העובדה שהעונה השנייה של "הכל דבש" זכתה לתשומת הלב התקשורתית והציבורית, לא מעט בזכות מותו של פולי, וגם זה של שוש עטרי, ששיחקו תפקיד מרכזי מאוד בהתעניינות שלנו בסדרה. לולא המוות של שני האייקונים התרבותיים האלה, לא היה נבנה באז כל כך חזק סביב "הכל דבש". היחס ל"גשש החיוור" בחברה הישראלית והיחס של משפחת פוליאקוב המצולמת בסדרה לפולי, במיוחד בפרקים הראשונים של העונה השנייה, מזכירים באופן מסוים סוג של פולחן למת. כולל תמונתו של פולי התלויה בגאווה בלב סלון הבית.

   

  וגם אם נגיד שהזלזול באחת הדמויות המשפיעות על יהדות צפון אפריקה הוא חד פעמי, מה נגיד על סצינת הסקס המילולי באמצע המסעדה שהושמטה אמנם מהסדרה, אבל כל חובב "הכל דבש" כבר צפה בה תחת כל יוטיוב רענן?

  אם ארצה לשמוע משפטים כמו אלה שאומר ציון ברוך ליעל בסדרה, אפתח ערוץ פורנו, לא ערוץ 2. אני לא מצפה לקבל פה תכנים חינוכיים, אבל קצת תרבות מינימלית - לא הזיקה לאף אחד.

   

  וכך, חמישה פרקים בלבד מאז עליית העונה השניה, הצליחה פוליאקוב להפוך את משפחתה מאחת האהובות בישראל, כזו שהצליחה לייצר כלפיה המון אמפתיה בזכות המשפחתיות והקונצנזוס ממנו צמחה, למשפחה הכי בוטה, נמוכה וצורמת לעין. האם זה באמת מה שיעל רצתה להשיג?

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "הכל דבש". בושה לטלוויזיה
  צילום: יוסי צבקר
  פולי. תפקיד מרכזי גם בעונה השנייה
  צילום: קרן נתנזון
  לאתר ההטבות
  מומלצים