שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  מנכ"ל קומברס לעובדים: קיבלנו החלטה קשה
  כך קיבלו יותר ממאה ישראלים את ההודעה על הפיכתם למחוסרי עבודה. לידי ynet הגיע המכתב ששלח מנכ"ל קומברס, אנדריי דאהן, לעובדיו ב-3 בפברואר. "הגענו להחלטה הקשה, לצמצם ב-5% את עלויות התפעול שלנו, לרבות ההוצאות על צוות העובדים". היום החלו הפיטורים בחברה

  חברת ההייטק הישראלית קומברס החלה בסבב נוסף של פיטורים, במטרה לצמצם את עלויות התפעול שלה ולחזור לרווחיות. היום (ב') זומנו יותר ממאה עובדים של מרכז החברה בישראל לשימוע, הליך המחויב על פי חוק כהקדמה לפיטורים.

   

  לידי ynet הגיע המכתב ששלח מנכ"ל קומברס, אנדריי דאהן, לעובדיו ב-3 בפברואר. "הגענו להחלטה הקשה, לצמצם ב-5% את עלויות התפעול שלנו, לרבות ההוצאות על צוות העובדים", כותב דאהן במכתב. ההליך שהחל היום הוא ההוצאה לפועל של החלטה זו, שמשמעותה היא שיותר ממאה עובדים (5% ממצבת העובדים של קומברס בישראל, שעומדת על 2,220) מצטרפים בקרוב למעגל האבטלה.

   

  דאהן פתח את מכתבו בתיאור המצב הקשה שאליו נקלעה החברה, בעקבות הירידה בביקושים לאחר המשבר העולמי. "לאורך שנת 2009", כותב דאהן, "חלקתי עמכם את האתגרים הניצבים בפנינו, נוכח הסביבה הכלכלית הקשה שנוצרה בעולם, בפרט בתחום התקשורת האלחוטית. ואכן, חווינו בשנת 2009 ירידה ברווחים ובהזמנות ופעילותנו הסתכמה בירידה בתזרים המזומנים ובהפסד תפעולי".

   

  עם זאת כותב דאהן כי כבר בספטמבר האחרון החלה הנהלת החברה לחוש בשינוי מגמה, וכי הוא מאמין שבשנת 2010 ירשם גידול צנוע בהזמנות. "נדמה שדפוסי ההוצאה וההזמנה של הלקוחות התייצבו ואנו רואים סימנים חיוביים בפעילותנו העסקית. היקף ההזמנות השתפר ברבעון הרביעי של 2009 ואנו מקווים להמשיך עם המומנטום החיובי הזה אל תוך שנת 2010". 

   

  דאהן ציין כי המהלך שבמסגרתו מפוטרים כעת יותר ממאה עובדים, הולך ומתגבש מזה זמן ומטרתו להפוך את קומברס לארגון "קל רגליים ויעיל יותר". "אנו חייבים להתאים את עלויות התפעול שלנו למציאות שלאחר המשבר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מנכ"ל קומברס לעובדים: קיבלנו החלטה קשה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים