שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מסטרקארד כבר קנסה את כאל ב-1.5 מיליון ד'

  הקנס הוטל על כאל לאחרונה, בעקבות סליקת הימורים ברשת שבוצעו על ידי אזרחי ארה"ב. השבוע פורסם כי מאסטרקארד צפויה לקנוס את כאל בסכום של עד 10 מיליון דולר בגין ליקויים בסליקה

  הליקויים בעסקי הסליקה הבינלאומית של חברת כרטיסי האשראי כאל מסרבים לרדת מסדר היום. בזמן שמסטרקארד עורכת בדיקה בנושא, שעליה עתידה כאל לקבל קנס של עד 10 מיליון דולר, ל"כלכליסט" נודע כי כאל כבר נקנסה לאחרונה על ידי מסטרקארד בעקבות סליקת הימורים באינטרנט. מדובר בקנס בסכום של 1.5 מיליון דולר על סליקת הימורים שבוצעו על ידי אזרחי ארה"ב - שם ההימורים באינטרנט אסורים. במקרה זה שיתפה כאל פעולה עם הבנק הגרמני Wirecard.

   

  Wirecard הוא בנק גרמני ידוע, המאפשר ללקוחותיו לקבל מספר כרטיס אשראי וירטואלי שבאמצעותו אפשר לבצע רכישות והפקדות - גם באתרי הימורים.

   

   

  ההפקדות לכרטיס האשראי הווירטואלי מתבצעות באמצעות כרטיס האשראי המקומי של המשתמש (למשל כרטיס אשראי שמנפיקה כאל), הנושא את לוגו מסטרקארד.

  במקביל, כפי שנודע ל"כלכליסט", הורה משרד המשפטים האמריקני למסטרקארד לבדוק אם Wirecard לא זיהתה, כפי שהיתה אמורה, לקוחות אמריקנים שמשתמשים בכרטיס האשראי הווירטואלי להימורים בלתי חוקיים.

   

  הבדיקה שמקיימת מסטראקאד בעניין כאל בימים אלה מצטרפת לקנס של 9 מיליון אירו שהטילה חברת "ויזה אירופה" על כאל לפני שלושה חודשים. אותו קנס הוטל בגלל חיובים חוזרים בגין ביטולי עסקאות בתחום תוספי המזון, שנסלקו באופן אלקטרוני על ידי החברה. 

   

  ככל הידוע, הפיקוח על הבנקים בבנק ישראל טרם התערב במקרה, והוא מאפשר ליו"ר הדירקטוריון החדש גיורא עופר, שנכנס לתפקידו ב־19 בינואר במקום שלמה זהר, ללמוד את היקף ועומק הבעיה ולטפל בה. מחר תתקיים פגישה בין אנשי ויזה אירופה לבין עופר, ישראל דוד, דירקטור ובכיר בדיסקונט ובעז צ'צ'יק, מנכ"ל כאל - זאת כחלק מתהליך הפקת הלקחים מאירוע ויזה אירופה. 

   

  תגובת כאל: "בימים אלה עורכת מסטרקארד בדיקה בקרב בתי עסק הפועלים בתחום ה־high risk. רק לאחר שיסתיימו הבדיקות יוחלט אם יינתן קנס לבתי העסק הללו באמצעות כאל ומה יהיה גובהו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בכאל מפיקים לקחים מאירוע ויזה
  צילום: Index Open
  מומלצים