שתף קטע נבחר

כור בהפסד של 1.1 מיליארד ש' בקרדיט סוויס

סכום ההשקעה המצטבר במניות קרדיט סוויס עלה ל-6.42 מיליארד שקל, אשר בינתיים אינה מוכיחה את עצמה. כור מחזיקה בכ-3% ממניות ענק הבנקאות השוויצרי

כור ממשיכה להגדיל את השקעתה בקרדיט סוויס וזאת חרף הירידות החדות במניית החברה בימים האחרונים. קונצרן כור הגיע לאחזקה של 2.98% בהון המניות של ענק הבנקאות השוויצרי, השקעה הנאמדת ב-6.42 מיליארד שקל.

 

 

כור שבשליטת נוחי דנקנר מחזיקה כעת ב-35.39 מיליון מניות קרדיט סוויס שהפער בין מחירן בבורסה בציריך לבין שווי ההשקעה של החברה במונחים שקליים עומד על 1.1 מיליארד שקל. בעקבות השקעתה בקרדיט סוויס רושמת החברה ברבעון הרביעי של השנה רווח נטו אחרי מס של 150 מיליון שקל. הרווח לפני מס של החברה עמד על 251 מיליון שקל, אך הוצאות מס של 101 מיליון שקל קיזזו והביאו לרווח נטו קטן יותר.

  

כור מצליחה למרות הירידות במניות קרדיט סוויס לדווח גם על רווח נקי של 14 מיליון שקל, אותו תזקוף לזכות הרבעון הראשון של 2010.  נציין שעד כה רשמה החברה רווח כולל של כ-3.2 מיליארד שקל בעקבות השקעתה בקרדיט סוויס, הרווח אחרי הוצאות מס מסתכם ב-3.1 מיליארד שקל.

   

דירקטוריון כור לא שינה את מסגרת ההשקעה הכוללת בבנק השוויצרי והותיר אותה כפי שהייתה בדיווח הקודם על 7 מיליארד שקל. כור מציינת בהודעתה כי היא מתכוונת להמשיך בביצוע ההשקעות במניות קרדיט סוויס ומעת לעת תנצל הזמנויות השקעה ומכירה.

 

מניית קרדיט סוויס סגרה אמש את המסחר בבורסת שוויץ במחיר של 43.76 פרנק שוויצרי שהוא נמוך ב-7% ממחיר הסגירה של מניית קרדיט סוויס בדיווח הקודם של כור שעמד על 47.06 פרנק שוויצרי.

 

אם לא די בכך, כור חשופה גם לשינויים בשערי החליפין על השקעתה בקרדיט סוויס ומאז הדיווח הקודם שהיה רק לפני כשבועיים, הספיק הפרנק השוויצרי להיחלש מול השקל ב-2.1%. שני הגורמים ההללו מסבירים ירידת שווי מצרפית של ההשקעה בכ-9% שמסתכמים לגידול בהפסד על הנייר של 530 מיליון שקל מאז הדיווח הקודם שהיה ב-24 בינואר. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
נוחי דנקנר. בינתיים עוד לא מרוויח
צילום: יריב כץ
מומלצים