שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: מיכאל קרמר "ידיעות אחרונות"
  "אלוהיי נמצא בתוכי": יוסי שריד והיהדות
  "אלוהים שלי הוא לא תיבה לפניות הציבור": מדוע מל את בניו? למה הפסיק ללכת לבית כנסת - ומתי התאווה לקצת גיהנום? יוסי שריד, זיכרו לברכה, והיהדות שלו

  "אני מקווה שבגן-העדן שלי יהיה גם קצת גיהינום. לא יותר מדי, שאם לא כן, יהיה נורא משעמם". יוסי שריד ז"ל (צילום: תומריקו)
  "אני מקווה שבגן-העדן שלי יהיה גם קצת גיהינום. לא יותר מדי, שאם לא כן, יהיה נורא משעמם". יוסי שריד ז"ל(צילום: תומריקו)

   

  1. החוויה היהודית שלי: לעמוד בשירותים ולהסתכל בברית-המילה שלי. למרות שלא כפו על הורי – מלו אותי, למרות שלא כפו עלי – מלתי את שני בני. לו היו כופים, קרוב לוודאי שלא היינו מוותרים על עורלתנו.

   

  <<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

   

  2. עם איזו דמות תנ"כית היית רוצה להיפגש, ומה היית אומר לה? עם אברהם אבינו, כדי להגיד לו מה דעתי עליו ועל הסכמתו השערורייתית לשחוט את הבן שלו.

   

  3 . מצווה שמוצאת חן בעיניך: "לא תחמוד", כי זאת מצווה שבלב, סמוייה מהעין, ואף אחד לא יכול לדעת אם אתה מקיים אותה אם לאו; רק אתה עצמך יודע.

   

  4. מה אמר משה לאלוהים אחרי שקיבל ממנו את התורה על הר סיני? "אני חושב שעשרת הדיברות הם יותר מדי", זה מה שהוא אמר, "היה אפשר ורצוי להסתפק בפחות".

   

  5. יום כיפור: בבית הכנסת/ צם בבית מול הדי.וי.די/ עסקים כרגיל? ביום כיפור אני נהנה מהשקט סביב. הלוואי שהיו עוד כמה ימים כאלה בשנה – ולאו דווקא כדי לצום, אלא כדי להתייחד ולחשוב.

   

  6. מתי בפעם האחרונה התפללת או היית בבית כנסת? אולי לפני 30 שנה, כאשר ילדיי היו קטנים, ורציתי שיכירו בית-כנסת ויידעו מה זאת תפילה. לאחר ששמעו דברים לא יפים שנאמרו על אבא שלהם – לא חזרנו.

   

  7. רב או איש דתי שאתה מעריך במיוחד: אני מעריך כל רב או איש דתי, שפונה אלי כשליח ציבור, ולא כשליחו של הקדוש ברוך-הוא עלי אדמות.

   

  8. איך נראה גן העדן שלך? אני מקווה שבגן-העדן שלי יהיה גם קצת גיהינום – לא יותר מדי, שאם לא כן, יהיה נורא משעמם.

   

  9. האוכל יהודי הכי טעים בעיניך? לא ידעתי שיש "אוכל יהודי". אולי יש אוכל שיהודים מסויימים אוהבים אותו במיוחד – גם זה לא בטוח – אבל העובדה הזאת אינה הופכת בשר צלי או דג ממולא ל"יהודים".

   

  10. מה היית מחסיר מלוח השנה היהודי? 

  הייתי מפחית את מספר ימי האבל והזיכרון. כדי להתאבל ולזכור, אין הכרח בימים מיוחדים.

   

  11. איזה חג יהודי אתה הכי אוהב? את חג השבועות, כי "מגילת רות" הוא הספר שאני הכי אוהב בתנ"ך. מוצא חן בעיניי הרעיון שדווקא גיורת מואביה נבחרה להיות הסבתא-רבתא שלנו.

   

  12. איזה סיפור תנ"כי לא אהבת במיוחד? את מגילת אסתר אני הכי שונא. עד היום לא הצלחתי להבין למה שמחה ליהודים חייבת להיות כרוכה בפוגרום לגויים.

   

  13: בקשה מאלוהים: אין לי בקשות מאלוהים, כי אלוהים שלי הוא לא תיבה לפניות הציבור. אלוהיי נמצא בתוכי, וכל מה שאני מבקש ממנו, אני מבקש בעצם מעצמי.

   

  קראו עוד בערוץ היהדות :

   

   

  ישי, בנו של יוסי שריד    (צילום סטילס: לכס קולומויסקי "ידיעות אחרונות")

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה ""אלוהיי נמצא בתוכי": יוסי שריד והיהדות"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים